V nemocnici už se zase operuje

RAKOVNÍK. Rozvolňování vládních opatření je stále méně přehlédné a v krajích se liší podle epidemiologické situace. Proto jsme se zajímali, jaký režim je v současné době v rakovnické nemocnici.

„Počet nemocných s covidem u nás klesá, a to především na standardních lůžkách. Aktuálně (pátek 23. 4.) máme celkem 16 covidových pacientů, ale každý den přicházejí noví. Největší problém je na intenzivní péči, kde máme 7 pacientů s covidem,” uvedl ředitel Tomáš Jedlička.

I tak byla v nemocnici obnovena neakutní péče. „Minulý týden jsme měli ze tří operačních sálů chirurgie v provozu jeden. Od pondělí budeme operovat na dvou sálech. Ale pokud by se opět zvýšilo zatížení na intenzivní péči, museli bychom operace omezit. Doufáme, že se tak nestane a že budeme moci v dalších týdnech rozběhnout operace na plnou kapacitu. To se týká chirugického a gynekologického oddělení,” uvedl ředitel.

Očkování proti covidu stále probíhá, i když za poslední dva týdny dostala nemocnice zkrácené dávky vakcín. „Mohli jsme tak očkovat jenom druhé dávky u klientů, kteří to měli naplánované, a jen velmi málo prvních dávek. Teď jsme začali očkovat pacienty ve věku 65 let a starší, ale stále se nám ještě tu a tam objevují osmdesátníci, sedmdesátníci nebo chroničtí pacienti. Ty bereme přednostně,” doplňuje Tomáš Jedlička.

Co se týče očkování ze strany praktických lékařů, domnívá se, že zatím mnoho vakcín nedostávají. „Vaknínu J&J zatím dostalo jen asi 70 praktiků z celkového počtu 5000. A dovávky Astry už jsme ani u nás neviděli několik týdnů. Doufáme, že je dostaneme alespoň do poloviny května, kdy je potřebujeme na podání druhých dávek.”

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.