Peníze vrátil pozdě, ale přece

RAKOVNÍK. Nedávno jsme psali o deseti tisících, které si třiačtyřicetiletá žena vybrala z bankomatu v Luženské ulici, a pak je na místě zapomněla. Když se vrátila na místo, bankovky už nenašla. Příběh má ale přece jen šťastný konec.

Ke ztrátě došlo 6. března. Policisté případ prověřovali, a teprve po měsíci se dostal do svodky pro zveřejnění v Raportu. Článek vyšel 13. dubna a tisková mluvčí v něm informovala o tom, že nenahlášený nález by mohl být považován za trestný čin zatajení věci. Téhož dne se na obvodní oddělení policie dostavil sedmdesátiletý muž s tím, že peníze u bankomatu nalezl. Policisté se samozřejmě zajímali, proč s odevzdáním tak otálel. Nálezce uvedl, že se peníze snažil odevzdat hned po nálezu, kdy je odnesl na informační pult obchodního domu. Tam ale peníze odmítli převzít s tím, že bankomat není v jejich vlastnictví. Proto se obrátil i na pobočku banky, ale ani tam neuspěl. „Pán peníze přinesl po pěti týdnech a uvedl, že od počátku činil kroky k tomu, aby se dostaly ke svému majiteli. Kdyby si je chtěl ponechat, asi by postupoval jinak,“ míní tisková mluvčí Michaela Richterová.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.