Vídeňský ležák pro radost

RAKOVNÍK (ps). Poprvé navařili Vídeňský ležák před třemi roky na jarmark na pivovarském dvoře. Tehdy jen do sudů, aby se mohl čepovat jako velikonoční specialita. Vloni se objevil i v lahvích a stejně tak letos. Dvě stě hektolitrů Vídeňského ležáku putovalo na pivovarskou prodejnu, do hospod, kde fungují výdejní okénka, ale také na export.

„Do lahví jsme stočili asi tak 110 hl, 70 hl jsme dali do sudů a stáčeli jsme i dvoulitrové patentní lahve,“ vypočítává sládek Tradičního pivovaru v Rakovníku Radek Holopírek. Pivo se letos obzvláště vydařilo, jak po chuťové stránce, tak co do barvy. „Barvu jsme letos trefili úplně nejlépe,“ míní sládek.

Vídeňský ležák je receptura, se kterou začal v Rakousku v 19. století sládek Anton Dreher. „Používá se vídeňský slad, který vychází z plzeňského sladu, je ale sušený při vyšší teplotě, proto je barevnější,“ vysvětluje. Pivním speciálem chtěli udělat radost svým odběratelům, a to se povedlo měrou vrchovatou. „Škoda, že jsme si pivko nemohli dát při našem jarmarku. Tak snad za rok,“ těší se Radek Holopírek.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.