Foto

Z tankodromu na Žatec by se mohla stát normální silnice už v příštím roce.

Na žalostný stav komunikace upozorňují sami občané

Kdy se silnice konečně opraví?

SVOJETÍN. Do redakce nám byl doručen dopis od jednoho z občanů Rakovníka adresovaný středočeské hejtmance Petře Peckové ohledně žalostného stavu silnice číslo II/227 od odbočky z karlovarky až po hranici našeho kraje s okresem Louny. Zjišťovali jsme proto, zda a především kdy se kraj chystá tento tankodrom opravit.

„Doufám a pevně věřím, že doby, kdy krajský úřad Středočeského kraje podporoval srazy motorkářů Harley Davidson, jsou již nenávratně pryč a že se nyní Váš úřad zaměří na potřeby všech obyvatel našeho krásného kraje. Stejně jako motorkáři zmíněného klubu, tak i my obyčejní občané občas potřebujeme využít krajské silnice, abychom se dostali do práce, na nákup, do školy, k lékaři i na rodinný výlet. Konkrétně mám na mysli silnici II/227 a její katastrofální stav v délce zhruba 4 kilometrů v úseku začínající na křižovatce se silnicí I/6 a vedoucí přes obec Svojetín až na konec Středočeského kraje. Zatímco navazující úsek Ústeckého kraje vedoucí na Žatec byl v nedávné minulosti několikrát generálně opravován, tak tyto pouhé 4 kilometry asfaltu jako by nikomu nepatřily,“napsal Zbyněk Palkoska z Hořosedel.

Obrátili jsme se proto přímo na Středočeský kraj, abychom se dozvěděli, jestli se s opravou vozovky počítá. A odpověď nám přišla kladná. Kraj má už dokonce zpracovaný projekt a vydané stavební povolení. Na opravu si ale ještě několik měsíců počkáme. Nyní probíhá výběr dodavatele a čeká se také na přidělení dotace. „Předpoklad zahájení stavby je jaro 2022, samozřejmě s ohledem na získání finančních prostředků. V celé délce opravovaného úseku od I/6 až na hranici kraje půjde o celkovou opravu povrchu komunikace,“ prozradila tisková mluvčí středočeského kraje Helena Frintová.

Se samotnou opravou silnice se na kraji prý už dlouhou dobu počítá. A i když to tak nevypadá, je to jedna z priorit. „Příprava projektu a zpracování projektové dokumentace jsou ale u každé stavby časově náročné. Navíc oprav a rekonstrukcí komunikací ve Středočeském kraji probíhá opravdu velké množství a přes veškerou snahu silničářů nelze všechny zvládnout ve stejný čas a v nejrychlejších termínech, už i s ohledem na kapacity projekčních a stavebních firem,“ dodala mluvčí.

Renáta Fryčová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.