V senátu zasedá i deset hodin

RAKOVNICKO. Na konci roku jsme se obrátili na novopečeného senátora Iva Trešla s dotazem, jak se mu daří skloubit náročnou profesi lékaře s funkcí senátora. „Nejprve bych chtěl využít této příležitosti a popřát čtenářům Raportu úspěšný nový rok a hlavně pevné zdraví,“ řekl úvodem a pak už došlo i na otázky a odpovědi.

Povedlo se vám dostat se do zdravotního výboru?

Ano, jsem členem zdravotního výboru, kam jsem byl delegován hnutím a následně zvolen. Zabýváme se legislativou kolem covidu a přijímáme doporučující stanoviska pro senát. V prosinci bylo plénum vždy jednou týdně, k tomu dva dny zdravotní výbor, plus jednání senátního klubu starostů a nezávislých. Schůze trvaly zpravidla od 9 do 21 hodin, ale to je tím, že pracujeme v legislativní nouzi. I kolegové říkají, že je toho nyní opravdu hodně, v době „míru“ není ten nápor takto enormní.

Co vašemu nasazení v senátu říká zaměstnavatel?

Práce v nemocnici je nyní na chirurgii o něco méně, plánovaně se neoperuje, ale tím, že dělám traumatologii, za mě moji práci nikdo jiný neudělá. Byl jsem vždy v týdnu jen jeden den pryč, zbylé čtyři dny jsem sloužil na ambulanci nebo se věnoval práci na oddělení, včetně víkendových služeb.

Kde najdeme vaši senátorskou kancelář?

Můžu mít jen jednu kancelář, a tu mám v Lounech po senátorce Hamousové, kousek od náměstí, Hilbertova 1235. Pro rakovnické občany mohu pro schůzky nebo osobní jednání využít své pracovny v nemocnici nebo mohu využít Wintrovu síň na radnici. Lidé mě ale mohou oslovit kdykoliv, kdekoliv, třeba na ulici. Nebo mi můžou napsat na adresu tresli@senat.cz, nebo poslat dopis domů na Komenského náměstí 515, Rakovník, nebo do senátu, Valdštejnské náměstí 4, Praha 1.

Máte už také svého asistenta?

Pro náš region je mým asistentem Jan Mudra, i na něj se mohou lidé obracet a případně jeho prostřednictvím domluvit schůzku.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.