Rekonstrukce haly v nedohlednu

RAKOVNÍK. Čím více lidí chodí do rekonstruovaného bazénu, tím častěji zaznívá otázka, kdy přijde na řadu také sportovní hala. Pláště obou budov spolu sousedí, a tak je omšelá hala v kontrastu s novým bazénem o to větší ostudou. Vedení města problém vnímá a bude se jím zabývat i nejbližší městská rada. Řešení je ale stále v nedohlednu.

„Do rady jde zpráva, která konstatuje, že zahájíme přípravu rekonstrukce sportovní haly. Pověříme odbor výstavby, aby nechal zpracovat tři až čtyři varianty. Od rekonstrukce v současné podobě, po rozšíření až po krajní verzi rozbourání a postavení nové haly v témže místě nebo na zelené louce. Chceme, aby někdo, kdo to umí, vyhodnotil tyto možnosti z pohledu finanční a časové náročnosti a také s možností získání dotací. To budou první kroky, protože nemůžeme jen tak rozhodnout, že rovnou začneme s projektem,“ popisuje starosta Luděk Štíbr.

„Objevují se také možnosti s pořízením nafukovací haly, která by se na zimu mohla umístit na stávající umělé trávě na SK. A další možnost pořízení nafukovací haly je v jednání i na jedné místní střední škole, kde by mohl být investorem krajský úřad. Takové varianty by samozřejmě mohly pokrýt část potřeb, které bychom pak nemuseli řešit ve stávající sportovní hale. To vše je potřeba vzít v potaz,“ vysvětluje starosta Luděk Štíbr a připouští, že se jedná o velmi těžké rozhodování.

„Je nám bohužel jasné, že nejméně další dva roky s halou nic neuděláme. Pro případnou dotaci potřebujeme projekt, a ten nemáme. Jeho zhotovení také zabere spoustu času. Aby se tam do té doby nechalo nějak lépe sportovat, byli bychom schopni investovat do opravy plochy nebo rekonstrukce vnitřního zařízení. Třeba jen palubovka je téměř v havarijním stavu. Tu bychom uměli rekonstruovat, jenže v případě dalších stavebních zásahů bychom pak takovou investici zmařili,“ uvažuje starosta.

To, že město v tuto chvíli nemá v záloze žádné sportovní projekty, se ukazuje jako velký hendikep. „Máme informaci, že sportovní agentura pod vedením pana Hniličky by měla podporovat velké stavby, jako jsou nové bazény, zimní stadiony a hřiště. Bazén už jsme bohužel dokončili ze svého, takže zatím připravujeme projekt na tribunu a zázemí na SK a na šatny na zimním stadionu. Jenže jejich zhotovení trvá mnoho měsíců. Chceme být připraveni, abychom mohli žádat, ale zatím nemáme v ruce nic konkrétního,“ popisuje starosta.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.