Pořadatelům akce hrozila inzultace

PŘÍLEPY. Letos se uskutečnil již 3. ročník hudebního festivalu Přílepské léto. Organizátoři akce Marek a Kateřina Osvaldovi si pro návštěvníky připravili nabitý hudební program v podání známých českých kapel jako E!E, Sebastien, Traktor nebo Harlej. Festival ale neprobíhal podle očekávání pořadatelů, kteří za pátek nevydělali dostatek peněz. To zapříčinilo, že kapela Harlej v Přílepech nevystoupila. Fanoušci, kteří na jejich koncert přijeli z různých koutů Česka, byli změnou programu pobouřeni a na místě musela zasahovat i policie.

Když jsme v pátek podvečer přijeli do Přílep, vše nasvědčovalo tomu, že se festival začíná rozjíždět a návštěvníci se mohou těšit na pěkný hudební víkend. Organizátoři ale počítali s mnohem větší návštěvností. „Lidí tu moc není. Jen kolem stovky. Na pátek je to velice slabé. Doufám, že ještě někdo dorazí,“ řekl Raportu v pátek večer Marek Osvald.

Harlej nevystoupil

Během druhého festivalového dne přijelo do Přílep zhruba pět set lidí. Při vystoupení kapely Traktor se travnatá plocha před pódiem zcela zaplnila tančícími fanoušky. Zklamání ale přišlo kolem 17. hodiny, kdy organizátoři zavolali skupině Harlej, že jim nemohou zaplatit za vystoupení předem, jak bylo stanoveno ve smlouvě. Muzikanti z Harleje tak do Přílep vůbec nepřijeli a svým fanouškům to vysvětlili na facebookovém profilu: „Omlouváme se všem fandům, ale dneska v Přílepech z důvodu hrubého porušení smlouvy nevystoupíme,“ zněla první zpráva. Fanoušci se začali vyptávat, a tak Harlej dodal podrobnosti. „Jde o to, že pokud se dvě strany dohodnou na určitém finančním vyrovnání s tím, kdy bude provedeno, a jedna strana pár hodin před akcí řekne, že žádné finance nemá, není to zrovna rovné jednání. “

O vyjádření jsme požádali také rodinu Osvaldových. „Koncert jsme museli zrušit z technických důvodů. Kvůli špatnému počasí na festival nedorazilo tolik lidí, kolik jsme očekávali, a na Harleje jsme neměli dostatek peněz,“ řekl Marek Osvald. S kapelou se prý chtěli domluvit, ale nenašli společnou řeč. „Mrzí mě, že jsme se nedomluvili. Ostatním kapelám jsme také předem zaplatit nemohli, a stejně přijeli,“ dodal Osvald.

Naštvaní fandové

Fanoušky, kteří do Přílep jeli jen kvůli Harlejům, situace popudila a dožadovali se vrácení vstupného. Pořadatelé se nejspíše zalekli a udělali chybu, že se návštěvníkům sami neomluvili. To, že Harlej nepřijede, oznámila kapela, která vystupovala před nimi. Řada fanoušků své rozhořčení napsala přímo z místa i na sociální sítě. „Kdyby se alespoň pan pořadatel omluvil a neschovával se.“ Právě nečinnost pořadatelů vyvolala u některých návštěvníků agresivitu. „Lidi na nás začali útočit. Napadali nás slovně a chtěli i fyzicky. Polévali nás pivem a moji dceru slovně ponižovali, proto jsme museli na místo zavolat policii,“ popsal situaci Marek Osvald. Policie naštěstí celou událost vyřešila domluvou, ale atmosféra festivalu byla už zcela zkažená. Pořadatelům tak zbyly jen oči pro pláč a poučení do budoucna.

Renáta Fryčová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.