Tuny ornice skončily v Tyršáku

RAKOVNÍK. Už už to vypadalo, že poslední prázdninová neděle skončí slunečným happyendem. Místo toho za víkendem udělala mokrou tečku průtrž mračen. Dekly kanálů, kamení, bahno a větve na několika místech odklízeli hasiči. Jezero se tradičně vytvořilo na Vrchlického náměstí. Obrovskou škodu bouře napáchala na Tyršově koupališti, kam z pole nad tratí vletěly stovky tun zeminy.

Bouře s deštěm se nad Rakovník vrátila ještě dvakrát. Největší nápor s krupobitím přišel kolem patnácté hodiny a zaskočil návštěvníky Tyršáku.

„Podle předpovědi to mělo přijít později. Spousta lidí z koupaliště nestačila odejít. Průtrž jsem přečkal v kabince. Měl jsem tu pití, čtení i doutníky, tak mi bylo houby zle. Když se ale bouře otočila a šla s krupobitím od východu, musel jsem i zavřít dveře,“ popsal nám plavec Petr Němeček.

O dost méně optimismu jsme zaznamenali u správce koupaliště. „Soudruzi někde udělali chybu. Kanalizace, která tu byla vybudována kvůli přívalovým dešťům, nefunguje. Když jsem viděl, jak se kalná voda valí kolem našeho domku do koupaliště, tak mi bylo do pláče. Jen zázrakem jsme bahno neměli až v obýváku,“ popisoval Roman Jašek, když s manželkou odklízeli hrably a košťaty vstup do areálu.

Pole podmítnuté po nedávné sklizni ječmene uvolnilo tuny zeminy. Uvolněná ornice zacpala kanalizační propusť ústící do Rakovnického potoka a voda s hlínou tekla rovnou do koupaliště. Že jí jsou stovky tun, svědčily ostrůvky čnící nad hladinou.

Bahno se valilo i z břehu sousedního viaduktu na ul. Fr. Diepolta, a než vozovku vyčistili hasiči, na několik desítek minut paralyzovalo dopravu. Bouře se pak do Rakovníka a okolí vrátilo ještě kolem 18. a znovu po 19. hodině.

Kvůli průtrži se neodehrálo ani fotbalové utkání SK Rakovník – Domažlice nebo derby Řevničov – Mšec. O množství spadené vody vydalo svědectví mnohde po okraj zaplněné koryto Rakovnického a Lišanského potoka. Část břehu se utrhla před areálem Cafexu.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.