V Krušovicích musejí rozšířit zábor pozemku

Mosty na dálnici už rostou

KRUŠOVICE/ŘEVNIČOV. Buď prach, nebo bláto. Obyvatelé Krušovic už ani neví, jaké počasí by si měli přát víc. Když neprší, nad vesnicí se vznáší oblaka prachu, když prší, jsou silnice plné bláta. A to jakmile zaschne, přinese další prach. „S ním se potýkáme pořád. Neubývá ho a dokud se bude převážet zemina, zůstane to tak,“ říká krušovická starostka Markéta Fröhlichová. A to ještě nějaký ten pátek potrvá.

„Na dálnici se pracuje pořád. Jsou sice ve skluzu, ale vše viditelně postupuje. Momentálně už budují největší stavbu na našem katastru, tedy velký mimoúrovňový most nad údolím, který vede od Rabasova domu k vesnici. U něj se objevily komplikace. Když stavěli první pilíř, spadl. Ukázalo se, že byla chyba v projektu. Z nových výpočtů vyplynulo, že bude potřeba větší technika a tím pádem i větší zábor okolních pozemků, než se počítalo,“ říká starostka.

V praxi to znamená, že majitelé domu, kteří zažívají při stavbě největší těžkosti, musejí umožnit stavební firmě, aby postavila na jejich zahradě velký jeřáb. „Už tak je pro ně náročné, když se jim staví hned za zahradou. Samozřejmě z toho nejsou nadšení, jedná se o tom. Podle Ředitelství silnic a dálnic ale jiné řešení, kam jeřáb postavit, není. Nezbývá, než to vše přetrpět,“ přibližuje Markéta Fröhlichová.

Během několika posledních týdnů velmi pokročily i práce na řevničovském katastru. „Sám jsem byl překvapený, jak rychle se to všechno pohnulo. Kvůli semaforům jsem několik týdnů směrem na Strašecí nejel a teď už mají hotový nejen kruhák u novostrašeckého Lidlu a celou asfaltku až k budoucímu přemostění, ale v asfaltu, i když nejspíš jen podkladním, je i polovina dálnice od křižovatky u Bucku k Farmě. Co se našeho katastru týče, řekl bych, že jsme z nejhoršího venku. Nepořádku výrazně ubylo. Pořád se sice ještě přesouvá zemina z místa na místo, ale odhadem je to kolem třiceti procent toho, co bylo. Teď se hlavně naváží stěrky, dělají asfalty a mostní konstrukce,“ říká Jiří Petráček, starosta Řevničova.

Náročná na nervy je pro Řevničovské především stavba mostu přes Lodenický potok na obchvatu od Mšece, který vede v blízkosti vesnice. Při výstavbě mostní konstrukce trvalo navážení betonu 40 hodin bez přestávek. Kvůli dodržení technologického postupu nebylo možné zastavit práce ani v noci. Na staveniště tak vytrvale jezdil mix za mixem.

„Pracuje už se i na sjezdu z nové dálnice na karlovarku. U Farmy se karlovarka vrátí do své původní trasy. Jakmile se začne budovat nová a stará ubourávat, pustí dopravu kus po nové dálnici. Myslím, že by to mohlo být už v říjnu. Do konce roku by se také měla otevřít silnice na nádraží. Podle toho, jak velký kus práce je za firmou vidět, věřím, že bude na našem katastru komplet hotovo opravdu do listopadu příštího roku,“ uzavírá Jiří Petráček.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.