Po odstoupení vítězné kandidátky čekají městys předčasné volby

V Křivoklátě se rozpadlo zastupitelstvo

KŘIVOKLÁT. Napětí v obci kolem stavby kanalizace a vodovodu vyvrcholilo v pátek 3. května. Všichni kandidáti za SNK Lepší Křivoklát, včetně zastupitele Petra Hájka, podali totiž rezignaci na místa zastupitelů. To způsobilo, že městys nemá zastupitelstvo, které by bylo usnášeníschopné. Křivoklát tak čekají předčasné volby.

Na posledním veřejném zasedání zastupitelů městyse, které se konalo 1. dubna, rezignovali zastupitelé Michal Temejčík a Zdeněk Vajc se všemi náhradníky. V zastupitelstvu tedy zbylo jen pět zastupitelů ze sedmi. Po pátku má vedení obce ale už jen čtyři zastupitele a není tak usnášení­schopné. „Dne 3. 5. byly podány rezignace na místa zastupitelů celým SNK Lepší Křivoklát. Důvodem je, že SNK Lepší Křivoklát nemůže podpořit současný směr realizace vodovodu a kanalizace. Chceme vlastní zdroje vody a kombinovanou kanalizaci,“ stojí na facebookovém profilu sdružení.

Zbylí zastupitelé sice normálně fungují, ale mají velice omezené pravomoci. Nemohou nic, co podléhá zastupitelstvu, schválit, ani do ničeho investovat. Stavba kanalizace a hlavně velice potřebného vodovodu je tímto zase v nedohlednu. „Křivoklát nutně potřebuje vodu, kanalizace je k tomu takový bonbonek. Dva roky vodu do obce denně dovážíme, což nás stojí tři čtvrtě milionu za rok, které by se mohly investovat někde jinde. Máme stavební povolení na stavbu vodovodu, v podstatě by se mohlo začít kopat. Tedy pouze s Vodohospodářským sdružením obcí západních Čech, jehož jsme členy,“ řekla Raportu současná starostka Libuše Vokounová.

Podle našich informací by se nové volby mohly uskutečnit do půl roku. Do té doby je stavba vodovodu i kanalizace zastavena. „V příštích volbách určitě kandidovat budu a budu prosazovat stavbu tlakové kanalizace s Vodohospodářským sdružením obcí západních Čech. Všechno ostatní je hledání nových zdrojů. To je na další tři čtyři roky práce. Podle mě je to mrhání prostředky, když už máme všechno vyřízené,“ dodala starostka.

Renáta Fryčová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.