Poděkovala za záchranu života

RAKOVNÍK. Tak máme v regionu dalšího člověka, který zachránil lidský život. Jenže je tak skromný, že o tom nechce mluvit. O dramatickém příběhu se šťastným koncem jsme se tak dozvěděli jen zásluhou tiskové mluvčí jeho zaměstnavatele.

„Měl to být obyčejný sekundární transport pacienta z jednoho zdravotnického zařízení do druhého,” vypráví David Brabec, záchranář středočeské záchranky. V říjnu 2017 přijel do rakovnické nemocnice spolu s kolegyní Pavlínou Piclovou vyzvednout mladou pacientku. O den dříve byla hospitalizována na interním oddělení nemocnice, když její drogový experiment s extází dopadl výrazně jinak, než si s přítelem představovali.

„I po noci strávené na nemocničním lůžku se projevovala pacientka zmateně, nebyla orientovaná v místě ani čase, slyšela hlasy, měla halucinace a byla v tomto stavu sobě nebezpečná. Proto měla být přepravena za asistence Policie ČR do Psychiatrické nemocnice v Dobřanech,“ pokračuje záchranář David Brabec. Když s kolegyní čekali na příjezd policejního doprovodu, aby si mohli pacientku oficiálně převzít, dívka jen zmateně pochodovala chodbou. „Něco mi říkalo, ať jsem jí radši nablízku. Sotva jsem na to pomyslel, zmerčila otevřené okno, rozběhla se a chtěla se vrhnout ven. Přiskočil jsem a vší silou ji držel, i když visela víc než půlkou těla z okna. Z okna ve třetím patře!“ I když nebylo v moci záchranáře dostat mladou ženu zpět do bezpečí, naštěstí ji udržel, než přispěchala jeho kolegyně a personál nemocnice. Společně se jim pak podařilo vtáhnout dívku dovnitř.

„Zážitek jak z akčního filmu,“ popisuje záchranář David, který by možná už na případ zapomněl, kdyby mu minulý týden nepřišla krátká zpráva: „Zdravím, až dnes jsem se dozvěděla, kdo mě před rokem v říjnu chytil, když jsem málem v rakovnické nemocnici vyskočila z okna. Byl jste to Vy! Chtěla bych Vám moc poděkovat, protože kdybyste tam nebyl a Vaše reakce nebyla tak rychlá, bylo by asi po mně. Z celého srdce Vám moc děkuji!“

„Záchranáři se pak od pacientky dozvěděli, že díky této zkušenosti zanechala ‚mladistvých nerozvážností‘ a za nějaký čas se stala maminkou holčičky a vede poklidný rodinný život,“ sdělila Raportu Petra Effenbergerová, tisková mluvčí Zdravotní záchranné služby Středočeského kraje.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.