Auto Mu v plotě Přistálo Už potřetí

LUBNÁ. Jako ve filmu Ať žijí duchové si musí připadat obyvatelé rodinného domu naproti Základní škole v Lubné. Přestože bydlí jen v mírné zatáčce frekventované silnice, už třikrát jim do plotu nebo přímo do domu vrazilo auto přijíždějící ve směru od Čisté. Naposledy to bylo v noci z pátku na sobotu 15. prosince. Raport už o nehodě psal, tehdy jsme uvedli škodu na domu odhadnutou policií na pět tisíc korun. Ve skutečnosti ale vznikla majiteli nemovitosti újma přesahující částku sto dvacet tisíc korun.

„Co to tam píšete za nesmysly?“ volal hned po vydání novin rozhořčený majitel a hned nás pozval na místo, abychom se mohli přesvědčit na vlastní oči. Při příjezdu jsme mu museli dát za pravdu. Před domem to vypadalo, jako by sem nespadla Škoda Octavia, ale spíše celý tank. Ze zánovních sloupků a podezdívky ze štípaného betonu nezůstal kámen na kameni. Ručně kované železné výplně leží rozlámané nebo zprohýbané kolem domu, zničený je i rozvaděč plynu, stopy po nárazu nese i čerstvě zateplená přístavba zádveří. „Odhaduji to, že od Příčiny jel možná stovkou, na silnici dostal smyk, otočilo ho to a sem vrazil bokem. Urazil si pravé kolo, a pokračoval dál až do drátěného plotu kolem zahrady,“ popisuje Josef Homr.

„Tenhle plot je pět let starý, je to ruční kovářská práce, nechávali jsme to pokovit v Žebráku, aby to něco vydrželo. Celkem to stálo 122 tisíc korun. Škoda by měla být hrazena z jeho pojistky. Ale bude s tím spousta starostí. Navíc nevím, na jak dlouho to zas bude. Před lety mi tu takhle přistál Renault. To jsme měli zadek auta až v parapetu, jeli z Čisté z diskotéky, šofér vezl šest lidí v autě. První bouračku jsme tu měli před deseti lety. A teď zas tohle. Nejhorší je ten šok. Spíte, a najednou rána. Bylo to ve 2 hodiny 38 minut. Na základě těchto událostí budeme chtít udělat nějaké protiopatření. Obrátím se na správce komunikace. Chtělo by to sem zabetonovat účko a dát svodidla. Je to místo nebezpečné nejen pro řidiče, ale i pro cyklisty nebo chodce. Ten příkop je tu příliš hluboký a jeho hrana funguje jak startovací rampa,“ přirovnává Josef Homr.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.