Senátorka opět starostkou

ŽATEC (ps). Ani přestup z nezávislé kandidátky pod hlavičku hnutí Ano neohrozil stabilní pozici senátorky Zdeňky Hamousouvé, které se těší ve svém domovském městě. I v letošních komunálních volbách získala v Žatci absolutně největší počet hlasů (1503) a obhájila tak post starostky.

„Před čtyřmi roky jsem kandidovala za hnutí Volba pro město. To ještě Ano nemělo v Žatci svoji organizaci, ale nyní už tomu tak je. A protože jsem za Ano kandidovala i do senátu, přišlo mi správné jít s tímto hnutím i do komunálních voleb. Zvítězili jsme a získali v zastupitelstvu šest míst. Koalici jsme uzavřeli právě s mým předchozím uskupením Volba pro město, které získalo tři místa, a s Unií pro sport a zdraví rovněž se třemi křesly,“ vysvětluje.

Místostarostou Žatce se stal Radim Laibl (Ano) a Jaroslav Špička (Volba pro město). „Kolega Špička je ale spíše manažerem projektu, se kterým se už čtyři roky ucházíme o zapsání Žatce jako města chmele do seznamu Unesco,“ vysvětluje.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.