Nejvíce prvňáčků je ve Strašecí

RAKOVNICKO. Významný životní krok udělali 3. září všichni žáci prvních tříd, když usedli poprvé v životě do školních lavic. Byť by se zdálo, že dětí vystupujících z mateřských škol je na první pohled hodně, základní školy hlásí spíše propady. To se ale netýká škol v Rakovníku, jež jsou s naplněním kapacit spokojeny. 1 ZŠ Rakovník v tomto roce otevřela dvě třídy po dvaceti dětech, což je podle vyjádření vedení školy dostačující. Tři třídy prvňáků mají na 2. ZŠ a 3. ZŠ. Jediná ZŠ v Novém Strašecí rozdělila 86 nově příchozích dětí do čtyř tříd. V ZŠ Jesenice s 20 prvňáky naplnili jednu třídu.

Situace na vesnicích je jiná. Jsou základní školy, například v Kolešovicích, Křivoklátě, Mutějovicích nebo Lubné, kde počtem dětí daly dohromady samostatný ročník. Celou třídu se čtrnácti dětmi mají i na ZŠ Lužná, ale skutečností je, že před rokem měli dvakrát tolik dětí. V loňském roce se to povedlo třeba i v Krušovicích, ovšem letošních 5 dětí do první třídy museli opět vyřešit spojením s vyšším ročníkem. To je na vesnických školách běžné. „Počet dětí je kolísavý a každý rok může být úplně jiný. Vloni jsme měli například 25 prvňáčků, letos jich máme pouze 7. Naopak nám roste zájem o školku, kde máme 48 dětí,“ popsal skutečnost ředitel ZŠ a MŠ Senomaty Miroslav Halló.

Tradičně spojují ročníky na školách v Čisté, Slabcích, Hředlích nebo v Šanově, konkrétně tam se letos přihlásilo o šestnáct dětí méně než v předchozím roce. V Olešné se první ročník neotevřel vůbec.

Alžběta Brabcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.