Holopírek opět sládkem roku

RAKOVNÍK. Na vlas stejný diplom v rámečku už v kanceláři visí. Jen s letopočtem 2016. Jako sládek roku byl Radek Holopírek vloni zařazen mezi šedesát akademiků, kteří budou o titulu rozhodovat i v dalších letech. Z hlasovacího lístku pro hodnocení sezóny 2017 vyplývá, že ve své kategorii dával hlas Petru Ostašovi z Vratislavic, a nikoliv sám sobě, jak to mají v oblibě politici všeho druhu od těch komunálních až po prezidenta. Přesto své vítěství znovu obhájil. Pivo z Tradičního pivovaru v Rakovníku vařil i vloni nejlepší sládek v republice.

„Anketa Sládek roku je docela prestižní. Hlasují v ní totiž jen odborníci. V současné době je to kolem šedesáti akademiků. Pivovary jsou rozděleny podle výstavů. My jsme byli vloni hodnoceni v kategorii 50 až 100 tisíc hl, i když jsme nakonec dosáhli výstav přes 133 tisíc a zaznamenali tak meziroční nárůst o 15 %,“ připomíná Radek Holopírek.

S obhajobou titulu prý vůbec nepočítal. „Konkurence je obrovská, akademici se samozřejmě zajímají o to, co a jak kdo dělá. Já také sleduji konkurenci a ochutnávám nová piva. Ale jinak nejezdím na žádné oborové akce a nejsem nikde moc vidět,“ míní. Titul Sládek roku vnímá jako ocenění pro celý tým. „ I když je to individuální cena pro sládky, stojí za ním celá naše výroba, a to je v současné době kolem 30 lidí,“ zdůrazňuje Radek Holopírek.

Pavel Sklenička

Anketa
Město Rakovník uvažuje o výstavbě nové sportovní haly vedle hřiště na Zátiší. Část veřejnosti se ale domnívá, že by bylo vhodnější převzít do majetku halu TJ TZ a následně investovat do jejího rozšíření, prodloužení a celkové rekonstrukce. Co si o tom myslíte?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.