Holopírek opět sládkem roku

RAKOVNÍK. Na vlas stejný diplom v rámečku už v kanceláři visí. Jen s letopočtem 2016. Jako sládek roku byl Radek Holopírek vloni zařazen mezi šedesát akademiků, kteří budou o titulu rozhodovat i v dalších letech. Z hlasovacího lístku pro hodnocení sezóny 2017 vyplývá, že ve své kategorii dával hlas Petru Ostašovi z Vratislavic, a nikoliv sám sobě, jak to mají v oblibě politici všeho druhu od těch komunálních až po prezidenta. Přesto své vítěství znovu obhájil. Pivo z Tradičního pivovaru v Rakovníku vařil i vloni nejlepší sládek v republice.

„Anketa Sládek roku je docela prestižní. Hlasují v ní totiž jen odborníci. V současné době je to kolem šedesáti akademiků. Pivovary jsou rozděleny podle výstavů. My jsme byli vloni hodnoceni v kategorii 50 až 100 tisíc hl, i když jsme nakonec dosáhli výstav přes 133 tisíc a zaznamenali tak meziroční nárůst o 15 %,“ připomíná Radek Holopírek.

S obhajobou titulu prý vůbec nepočítal. „Konkurence je obrovská, akademici se samozřejmě zajímají o to, co a jak kdo dělá. Já také sleduji konkurenci a ochutnávám nová piva. Ale jinak nejezdím na žádné oborové akce a nejsem nikde moc vidět,“ míní. Titul Sládek roku vnímá jako ocenění pro celý tým. „ I když je to individuální cena pro sládky, stojí za ním celá naše výroba, a to je v současné době kolem 30 lidí,“ zdůrazňuje Radek Holopírek.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.