Foto

Vizualizace přestavby jesenického kina.

 

Zásadní rozhodnutí je na Středočeském kraji

Kino by mohlo sloužit škole

JESENICE. Málokdo by ve vizualizaci na první pohled poznal, že jde o budovu bývalého jesenického kina. Tak by mohla vypadat, kdyby se Středočeský kraj rozhodl využít studii, kterou nechalo zpracovat město Jesenice. Projektantka vytvořila návrh přestavby objektu pro potřeby zdejší mateřské, základní a praktické školy.

Poté, co byla přestěhována do nových prostor v kulturním domě knihovna, zůstalo bývalé kino bez využití. A protože stojí hned za budovou speciální školy, o níž zastupitelé vědí, že se neustále potýká s nedostatkem místa, napadlo je, že by se dal objekt využít pro její potřeby. Jediným zádrhelem je, že zřizovatelem školy je Středočeský kraj, proto záleží především na něm, zda si myšlenku vezme za svou a zrealizuje ji.

„Vážíme si toho, že tu školu máme a že zaměstnává dost lidí, proto jsme jí chtěli pomoci v prosazování záměru a nechali zpracovat studii přestavby. Je to první krok. Na ni by měla navázat projektová dokumentace, kterou už musí financovat kraj. Byli bychom rádi, kdyby k realizaci došlo. Jednak by to škole pomohlo, jednak by objekt opět získal nějaké smysluplné využití,“ říká jesenický starosta.

Projektantka Veronika Kronych ve studii umístila do bývalé knihovny internát. Aby měl dostatečnou lůžkovou kapacitu, přistavělo by se patro. Tím by se součásná přízemní část budovy srovnala s výškou někdejšího kina. I to by mělo dostát velkých změn. Aby se využilo velkého otevřeného prostoru, vzniklo by ve středu prosklené átrium, kolem nějž by byly třídy mateřské školy.

„Návrh projektantky se nám moc líbí. Z nápadu jsme nadšení a byli bychom moc rádi, kdyby se ho podařilo na kraji prosadit a zrealizovat. Další prostory bychom opravdu potřebovali. Všechno je ale na delší jednání,“ říká ředitelka Hana Vanická.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.