Deset mega na sraz motorkářů

KRAJ/PRAHA. Není to tak dlouho, co se na kraji ustavila nová vládní koalice a hned na prvním zasedání radní odsouhlasili desetimilionovou dotaci na podporu oslav 115. výročí značky Harley-Davidson. Kontroverzní usnesení ostře napadá opozice. Rozhodnout musí zastupitelé.

Sraz legendární značky má proběhnout v létě příštího roku a sjet se na něj mají motorkáři z celého světa. Podle kritiků však není sebemenšího důvodu k tak masivní podpoře akce z veřejných prostředků.

Jako první se do radních obul předseda klubu zastupitelů ODS Martin Kupka. „Vynaložit tak vysokou částku na sraz motorkářů je neadekvátní a neakceptovatelné. Zaráží to zvláště ve chvíli, kdy vidíme podfinancovanost krajských středních škol, nedobré silnice a dluhy v nemocnicích. Nezpochybňujeme, že sraz motorkářů může do středních Čech přivést desítky tisíc turistů. Hlasovali jsme také pro jeho zařazení do plánu akcí Středočeské centrály cestovního ruchu, ale výše dotace je ztrátou rozumu a neschopností si určit priority, které je v kraji potřeba zafinancovat,“ kritizuje Kupka. Přidal se k němu i zastupitel za ODS radní Skopeček. Podobná částka by podle něj znamenala obrovskou pomoc i pro středočeské sportovní kluby.

Zajímalo nás, jak na postup kraje nahlížejí motorkáři, kteří srazy každoročně pořádají bez podpory z veřejných zdrojů. „Deset milionů na sraz? To je opravdu velká částka. Nám by na Rack Reyd stačila desetina a slyšeli byste o nás celý rok. Berte to jako můj osobní názor,“ komentoval prezident rakovnického klubu Astacus Michal Kužel. I když se bude jednat o akci celoevropského formátu, většinu nákladů na program podle něj uhradí stánkaři a vystavovatelé.

Na názor jsme se zeptali i bývalého motocyklového závodníka Jaromíra Tupého. „To je neuvěřitelná suma. Nevěřím, že to v zastupitelstvu kraje projde. Vůči motorkářům panuje spíš averze. U takové akce vždycky platilo, že ji hradí ten, kdo ji pořádá. Jinak bych to klukům z HD, kde mám spoustu kamarádů, přál,“ říká muž známý pod přezdívkou Veterán.

Že nebude jednoduché částku v zastupitelstvu prohlasovat, svědčí i názor zastupitele za ČSSD Karla Filipa: „Takovou částku bych určitě podpořil, pokud by se jednalo o investici do školství, ale takhle nevím.“

Sláva Vaic

Anketa
Město Rakovník uvažuje o výstavbě nové sportovní haly vedle hřiště na Zátiší. Část veřejnosti se ale domnívá, že by bylo vhodnější převzít do majetku halu TJ TZ a následně investovat do jejího rozšíření, prodloužení a celkové rekonstrukce. Co si o tom myslíte?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.