Foto

Blondýna – Eva Suková.

 

V roubence se snoubila, krása, křehkost, vtip, muzikálnost s herectvím

Blondýna odmaturovala na výbornou

RAKOVNÍK. Křehkou, téměř éterickou Evu Sukovou zná v Rakovníku minimálně každý divadelník. Ti, co ji mají v přátelích na facebooku (a nejen oni), pak už jistě zaznamenali, že je nejen skvělá divadelnice, ale i velmi nápaditá písničkářka, která vystupuje jako Blondýna. Právě v této poloze se představila už v rámci „zahrádek“, kdy své nápadité songy zapěla ze střechy garáže. Po uplynulém týdnu – přesněji od středy – má za sebou další vystoupení, a to ve zdejší roubence, což je prostředí, které k jejímu stylu patří – komorní a domácké.

Proto není divu, že své příznivce – mimochodem zaplnili všechna místa – přivítala slovy: „Vítejte v mém obýváku. K vystoupení přistupuju podobně jako k maturitě. To znamená – nic nevím, ale vzala jsem si krásné šaty, rtěnku a doufám, že mi to všechno odpustíte,“ uvedla s úsměvem komponovaný pořad, který tvořily její skladby na tři akordy a básně zhruba na tři řádky.

Jako první zahrála skladbu s názvem Ruská a uvedla ji, stejně jako téměř všechny ostatní, básní: „Když už piješ vodku, tak si zjisti vodkud.“ Po pesimistickém úvodu ještě přitvrdila, když zapěla píseň o mateřství. I když zmínila, že je to jedna z nejtragičtějších písní, publikum se bavilo stejně skvěle, jako ostatně po celou dobu zhruba hodinového koncertu. Ještě se sluší dodat, že zmíněná píseň měla v roubence dokonce svou premiéru.

Hipster, Singl, Lokálka, Výprava, Herečka, Sama du, Gynekologická či PMS. To jsou jen názvy některých jejích skladeb, jež v průběhu večera zazněly. Mimo to, že vycházejí z jejích zkušeností, prozrazují i to, jak široký je Evin záběr a až na několik výjimek si z někoho utahují. „Téměř všechny mé písně si dělají z někoho srandu, což je hrozné, ale na druhou stranu budete všichni postupně uraženi,“ objasnila, než si utáhla popruh na kytaře a naplno rozehrála píseň Singl, v níž dokonale přiblížila nejen pocity ženy, která se vydala na hodinu aerobiku, ale i to, jak taková hodina vypadá z pohledu nováčka. A protože Eva v sobě nezapře herečku ani jako písničkářka, posluchači dostali komplexní zážitek.

Pokud vy jste si jej nechali ujít, chybu neopakujte a zavítejte na lednový křest jejího právě natočeného CD do rakovnického KC. Věřte, že vtipné texty písní i slovního doprovodu spolu s příjemným a různorodým ztvárněním skladeb rozhodně stojí za to.

Lenka Pelcová

Anketa
Město Rakovník uvažuje o výstavbě nové sportovní haly vedle hřiště na Zátiší. Část veřejnosti se ale domnívá, že by bylo vhodnější převzít do majetku halu TJ TZ a následně investovat do jejího rozšíření, prodloužení a celkové rekonstrukce. Co si o tom myslíte?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.