Na Průhoně zahrozila stoletá vrba

RAKOVNÍK/PRŮHON. Více než před měsícem jsme přinesli zprávu, že ve čtvrti Průhon spadla koruna vzrostlého jilmu doprostřed hřiště, kde sportují dospělí a velmi často si tu hrají i děti. Na vině byl poryv větru a jen čitou náhodou na sportovišti v té chvíli nikdo nebyl.

Zjistili jsme, že místní obyvatelé upozorňují na špatný stav topolů, jilmů a další zeleně kolem Černého potoka už od roku 2003, ale odbor životního prostředí Městského úřadu Rakovník tvrdí, že věc musí řešit vlastník pozemku a tím jsou Lesy České republiky.

Uplynulé úterý přišla další rána. Tentokrát se obří větev odlomila z více než stoleté vrby a spadla na cestu vedoucí podél zdi Rakony; kudy lidé chodí do města. A opět náhodou nebyl nikdo zasažen. „Stalo se to odpoledne okolo čtvrté hodiny. Venku nebyl žádný vítr ani déšť, jen vedro k zalknutí. Snad se ta větev ulomila tím strašným vedrem,“ myslí si místní občan Jarek Peclinovský.

Po pádu předchozího stromu navštívil starostu města Pavla Jenšovského a ten mu přislíbil, že se záležitosti bude věnovat. „O pádu větve vrby jsem teď starostu informoval mailem. Vzkázal mi, že k problému svolá schůzku, které bude přítomen on, odbor životního prostředí, Lesů ČR a zástupci místních občanů,“ tlumočil nám Jarek Peclinovský. Schůzka je svolána na 29. srpna.

Sláva Vaic

Anketa
Město Rakovník uvažuje o výstavbě nové sportovní haly vedle hřiště na Zátiší. Část veřejnosti se ale domnívá, že by bylo vhodnější převzít do majetku halu TJ TZ a následně investovat do jejího rozšíření, prodloužení a celkové rekonstrukce. Co si o tom myslíte?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.