Foto

Karel Stružka u svého autobusu.

Jako kapitán potápějící se lodi

S autobusem najezdil miliony kilometrů. Vlídnou povahou a sympatickým smyslem pro humor zpříjemnil dovolenou tisícovkám turistů. Vozil děti a studenty na školní výlety i sportovce na zápasy, na soustředění a další cesty. Vždy s milým úsměvem, vystupováním pravého gentlemana a spolehlivostí zkušeného profesionála. Čas, který strávil za volantem autobusu, by možná vyšel na celou polovinu jeho života. Bohužel, z poslední cesty už se domů nevrátil.

Zpráva, že v pátek večer havaroval v severní Itálii autobus s přibližně 40 českými turisty a při nehodě zahynul dvaašedesátiletý řidič, proběhla snad všemi sdělovacími prostředky. Ostatní cestující vyvázli jen s lehkými zraněními a nikdo další není v ohrožení života, psala média. O tom, že za volantem seděl Karel Stružka z Pavlíkova, nepadla samozřejmě ani zmínka. To jsme se dozvěděli až z okruhu jeho nejbližších, které zpráva šokovala stejně jako nás ostatní, kteří jsme Karla znali. Podle očitých svědků vše nasvědčuje tomu, že autobusu selhaly brzdy a řidič, aby zabránil nejhoršímu, zvolil před pádem do údolí čelní střet se skálou. S největší pravděpodobností tak obětoval svůj vlastní život, aby zachránil cestující. Ti byli pro Karla Stružku vždy na prvním místě. Čest jeho památce.

Pavel Sklenička

Anketa
Město Rakovník uvažuje o výstavbě nové sportovní haly vedle hřiště na Zátiší. Část veřejnosti se ale domnívá, že by bylo vhodnější převzít do majetku halu TJ TZ a následně investovat do jejího rozšíření, prodloužení a celkové rekonstrukce. Co si o tom myslíte?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.