Půjčky z fondu pozastaveny

RAKOVNÍK (ps). Rada města s ohledem na nejasnou právní situaci v oblasti poskytování úvěrů ze strany měst a obcí prozatím pozastavila půjčky z Fondu rozvoje bydlení města Rakovníka. Žádosti, které byly doručeny do 31. 3., byly projednány a jsou předběžně schváleny. Peníze ale budou vyplaceny až poté, co budou mít města a obce jasná stanoviska České národní banky jako dozorového orgánu a ministerstev financí a vnitra.

„K 1. 12. došlo ke změně legislativy v oblasti spotřebitelských úvěrů. Stát zpřísnil pravidla pro nebankovní sektor, ale zřejmě si neuvědomil, že peníze půjčují občanům i města a obce. Nyní není jasné, za jakých podmínek tak mohou města a obce činit. Abychom se vyhnuli možným sankcím, půjčky zatím pozastavíme,“ vysvětluje Alida Štulajterová, tisková mluvčí města.

Na městský úřad byly letos v termínu doručeny čtyři žádosti o půjčku v souhrnné částce 438 tisíc korun. Ve dvou případech využili žadatelé novinky, a to možnosti čerpat půjčku na stavbu nebo rekonstrukci oplocení. „Měli jsme připraveno k rozdělení 1,1 milionu. Protože sledujeme, že zájem občanů je rok od roku menší, rozšířili jsme možnosti čerpání. Jsme rádi, že ve dvou případech žadatelé novinky využili,“ připomíná mluvčí.

Anketa
Město Rakovník uvažuje o výstavbě nové sportovní haly vedle hřiště na Zátiší. Část veřejnosti se ale domnívá, že by bylo vhodnější převzít do majetku halu TJ TZ a následně investovat do jejího rozšíření, prodloužení a celkové rekonstrukce. Co si o tom myslíte?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.