Foto

Školáci ze ZŠ Chrášťany rozhazují v nové tělocvičně kartičky se soutěžními kódy, které jim přinesly výhru 100 tisíc korun.

 

Za další dvě výhry škola zrekonstruovala tělocvičnu

Vysoutěžili už skoro milion

CHRÁŠŤANY. Větu: Tohle byla naše poslední soutěž, už jsem z úst Evy Divišovské, družinářky a vychovatelky ZŠ Chrášťany, slyšela několikrát. Naštěstí ji zatím nikdy nedodržela. Díky ní patří chrášťanská škola k nejaktivnějším v různých „sběračských soutěžích“ a také k nejúspěšnějším. Eva Divišovská je hlavním tahounem, a když se zakousne, jen tak nepustí. Proto účasti v soutěžích málokdy končí jinak než úspěchem. Výhry už chrášťanské škole postupně vynesly skoro milion korun. Díky dvěma posledním se podařilo zrekonstruovat tělocvičnu.

Málokomu z nás by se chtělo obětovat volný čas tomu, že bude vysedávat u počítače, skenovat účtenky, zadávat na internet kódy, prosit sousedy, známé a blízké, aby kupovali soutěžní výrobky, a vymýšlet strategie, jak se udržet v čelních pozicích. Eva Divišovská takto obětavá je, o svých zásluhách ale mluví nerada a kdyby to šlo, raději by zůstávala v ústraní. „Soutěže stojí spoustu času, ale když vidím, že to k něčemu je a že to škole pomůže, dělá mi to radost. I když se v posledních letech daří, že dětí přibývá, pořád fungujeme na výjimku a obec musí školu dotovat. Tím, že získáme peníze ze soutěží, to obci alespoň oplatíme, nechceme od ní jen brát,“ říká družinářka.

Tělocvičnu se škole podařilo zrekonstruovat díky výhrám v soutěži Balakryl Recyvěci a Školmánii, kterou vyhlásilo Tesco. V té se bojovalo o šestkrát sto tisíc korun. „Za každých 200 korun nákupu dostal nakupující balíček, ve kterém byly obrázkové kartičky s Disneyho pohádkami a kartičky s kódy. Právě kódy školy sbíraly. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. V první se vyhodnocoval počet nasbíraných kódů, v druhé se rozpočítal na jednoho žáka,“ vysvětluje Eva Divišovská. Právě v přepočtu na žáka škola zvítězila, shromáždila celkem 28 407 kódů. Uspět bylo opravdu náročné.

„Hodně nám pomohl internet, různé skupinky na Facebooku, mámy na mateřské dovolené, které směňovaly kartičky s obrázky za kartičky s kódy, ale úžasní byli i všichni žáci, kamarádi, známí a lidé z Chrášťan. Neuvěřitelně nás podporovali. Dávali kartičky listonošce a ta nám je od lidí nosila. Všichni byli skvělí,“ popisuje družinářka. Výhru 100 tisíc korun se škola rozhodla použít na novou podlahu v tělocvičně. Nutné stavební úpravy zafinancoval obecní úřad a nové obložení a vestavěnou skříň škola pořídila za další výhru.

„Soutěž Balakrylu nazvanou Recyvěci jsme objevili krátce před její uzávěrkou. I v té šlo o 100 tisíc korun. Nebyla vyhlášena pro školy, ale pro jednotlivce, tak jsem se do ní přihlásila na své jméno. V soutěži se muselo vyrobit z něčeho starého něco nové. Přinesla jsem starou obývákovou sestavu a společně s dětmi jsme z ní udělali stolek na pitný režim s židličkami,“ popisuje. Nápad porotu zaujal a poslala ho do první desítky. Pak už rozhodoval počet hlasů získaných v internetovém hlasování. A těch škola získala přes šest tisíc, bezkonkurenčně nejvíc. Za 100 tisíc nakoupila dřevěné obložení do tělocvičny, dveře a dlažbu na chodby.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.