Havránek už v nemocnici není

RAKOVNÍK. Kauza primáře dětského oddělení Masarykovy nemocnice Jiřího Havránka se pro toto zdravotnické zařízení uzavírá. Podle slov jednatele nemocnice Jaromíra Bureše už primář Havránek v nemocnici nepracuje. „Ve čtvrtek 25. září jsme se dohodli na rozvázání pracovního poměru dohodou,“ konstatoval jednatel.

Podle jeho slov dětské oddělení funguje čtyřiadvacet hodin denně, byť s vypětím všech sil. „Zajišťujeme vše, jako dřív, ovšem jen díky velkému nasazení stávajících lékařů a pomoci několika lékařů ze širokého okolí, kteří pomáhají vykrývat služby. Samozřejmě usilovně hledáme pro dětské oddělení lékaře, a to jak přes agentury, tak i vlastními cestami,“ popsal aktuální situaci na oddělení Jaromír Bureš. Přiznává, že je to ale velký problém. Prozatím je provoz dětského oddělení zajištěn do konce měsíce října. O tom, co bude dál, nechtěl jednatel Masarykovy nemocnice spekulovat. I když pediatři z Rakovnicka podpořili MUDr. Jiřího Havránka peticí, kterou zaslali vedení nemocnice i České lékařské komoře, ani jeden z nich zatím nevypomohl nemocnici se zajišťováním služeb.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.