Národní park znovu „na stole“

KŘIVOKLÁTSKO. Otázka zřízení Národního parku Křivoklátsko je znovu na stole. Ministerstvo životního prostředí se rozhodlo, že tento záměr znovu projedná s dotčenými obcemi a s vedením Středočeského kraje.

„Oceňuji, že s námi chce ministerstvo jednat o podmínkách zřízení národního parku. Středočeský kraj je proti jeho zřízení, protože současnou ochranu přírody považujeme za dostatečnou. Nelíbí se nám omezení pohybu osob, které by s sebou zřízení parku přineslo. Nezanedbatelné jsou i finanční náklady na provoz a zřízení národního parku,“ uvedl hejtman Středočeského kraje Josef Řihák s tím, že krajští experti zpracují analýzu případných dopadů, které s sebou vznik parku přinese, s cílem nalézt kompromisní řešení.

„Při jednání budeme prosazovat, aby rozsah území, který je přístupný veřejnosti, zůstal zachován. Důležitou otázkou je také přístupnost řeky Berounky,“ doplnil hejtman Řihák. „Iniciativu ministerstva vítám. Snad už skončí to nekonečné čekání na rozhodnutí, zda NP Křivoklátsko ano či ne. Pokud mám správné informace, tak náměstek ministra Vladimír Dolejský chce zjistit, jaký názor mají obce aktuálně, zda platí ten původní nebo se změnil. Nechce dělat žádné rozhodnutí bez toho, aniž by znal postoje dotčených obcí,“ vysvětlil Vladimír Melč, starosta obce Roztoky.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.