Pavlíček opět u okresního soudu

RAKOVNÍK. Po rozhodnutí nejvyššího soudu v Brně, z něhož vyplynulo, že případ bývalého tajemníka MNV ve Třtici a pozdějšího vedoucího tajemníka OV KSČ v Rakovníku Rudolfa Pavlíčka, který se v 50. letech údajně podílel na vyhnání sedláků z obce, není promlčen, se kauza opět vrátila k rakovnickému soudu.

Rozhodnutím nejvyššího soudu byl spis vrácen Státnímu zastupitelství v Rakovníku k došetření a v úterý 27. května proběhlo další hlavní líčení. Během něho došlo na čtení listinných důkazů. Přestože o této kauze informujeme již několik let, připomínáme raději, že dnes čtyřiaosmdesátiletý Rudolf Pavlíček je jedním ze dvou bývalých funkcionářů KSČ, kteří byli obžalováni kvůli násilné kolektivizaci. Je viněn z toho, že jako tajemník MNV Třtice nechal odtud v roce 1952 vystěhovat rodinu statkáře Horáčka, který se nechtěl zapojit do kolektivizace zemědělství. Okresní soud v Rakovníku původně odmítl případ řešit s tím, že je promlčený a amnestovaný. Krajský soud jeho rozhodnutí zrušil a věc mu vrátil k dalšímu řízení. Případ se nakonec dostal až k nejvyššímu soudu a nyní se otevírá již potřetí.

K soudu se dostavily i dvě ze tří dcer statkáře Karla Horáčka, výpověď třetí z nich, jež se ze zdravotních důvodů nemohla dostavit, byla čtena mezi mnoha listinnými důkazy. Další hlavní líčení, během něhož budou vyslechnuti soudní znalci, proběhne 19. června.

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.