Kasárna budou předvolebním želízkem hnutí ANO

Vrátí se do Rakovníka armáda?

RAKOVNÍK. Zdá se, že téma bezpečnosti ve městě rakovnické občany příliš nepálí. Řečnická otázka: „Cítíte se v Rakovníku bezpečně?“ totiž uprostřed týdne přilákala do restaurace U Černého orla jen minimum zájemců. Oproti předchozím (kde byla tématem politika na radnici nebo národní park) tak schůzka, kterou hnutí ANO pravidelně pořádá pro své sympatizanty, vyzněla poněkud rozpačitě.

Možná se na účasti podepsala i absence středočeských poslanců, kteří byli v tu dobu zaneprázdněni pojednáváním otázky Krymu v parlamentu, možná i nedostatečná propagace, kterou kritizovali i samotní návštěvníci. Trochu nešťastně si téma vyrazil z ruky i sám místopředseda oblastního hnutí ANO Michal Samaš: „Já vím, že Rakovník je bezpečné město. Nicméně máme signály, že v některých částech města to není tak, jak bychom si to představovali,“ prohlásil na úvod a vyzval návštěvníky k dotazům.

Když salonek restaurace zůstával němý, přestali pořadatelé chodit okolo horké kaše a naznačili, že onou problematickou lokalitou, která by se do budoucna mohla stát rozbuškou ohrožující bezpečnost města, by mohl být areál nedávno vystěhovaných rakovnických kasáren.

„Bydlím nedaleko a už se mi dvakrát stalo, že u mě zastavilo auto s ústeckou značkou a osádka vozu se mě ptala, kde jsou tu kasárna. Od zákazníka z Liberce jsem se dozvěděl, že ve Šluknovském výběžku je veřejným tajemstvím, že sociálně nepřizpůsobiví občané odtud půjdou do Rakovníka,“ upozornil muž, který si nepřál být v novinách jmenován.

K tomu se vyjádřil předsedající Michal Samaš. Dnes pracuje jako asistent poslankyně Zelienkové a předtím byl vysoce postaveným důstojníkem armády. Podle něj bylo opuštění kasáren chybou, protože v Rakovníku ubyla kupní síla. „Nebude to jednoduché, ale za hnutí ANO prohlašuji, že uděláme všechno pro to, aby se do města vojáci vrátili zpátky. Jednáme už o tom s ministerstvem obrany,“ prohlásil Samaš.

Na to reagoval přítomný starosta Zdeněk Nejdl. Napsal totiž dopis ministru Martinovi Stropnickému a dostal odpověď, že s kasárnami se již nedá nic dělat, že se jedná o „nevratný proces“. K tomu Michal Samaš podotkl, že jednání stále nejsou uzavřena a pro hnutí ANO je otázka – co dál s kasárny? – prioritou.

Tématem další schůzky bude dopravní obslužnost na Rakovnicku.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.