Foto

Hana Martinovská, vedoucí OOP Hořesedly, si zrekonstruované prostory služebny velmi pochvaluje.

 

Místo zamřížovaného kamrlíku uvítá občany útulná recepce

Policie má další moderní služebny

RAKOVNICKO. Policisté z Hořesedel a Jesenice se nyní můžou do práce těšit mnohem více než dříve. V práci už je totiž nevítají nevlídné prostory s puncem éry budování socialismu, ale moderní, útulnější a zároveň praktičtější služebny. Jejich modernizace proběhla v rámci Projektu P 1000. Minulý čtvrtek byly slavnostně otevřeny.

„Rekonstrukcí prošly vnitřní prostory obou budov tak, aby byly v jednotném stylu s ostatními již zmodernizovanými služebnami Policie České republiky. Cílem bylo zpříjemnění prostředí a větší komfort pro občany, kteří se na policii obrátí a přijdou na služebnu řešit své problémy,“ říká mluvčí policie Lenka Křišťálová. Pro občany jsou na obvodních odděleních zřízeny prostorné recepce (dokonce i s dětským koutkem, samostatným WC a vybavené LCD obrazovkou).

„V místech, kde je dnes recepce, byla dříve velmi miniaturní čekárna pro oznamovatele, navíc za mřížemi, a malá místnost pro dozorčí službu. Teď máme konečně důstojné prostředí pro komunikaci s veřejností. S novými prostory si nepolepšili jen občané, ale i my. Máme větší místnosti pro dozorčí službu, dokonce se nám do nich vešel i jeden stůl navíc, kde je internet. Ten jsme dříve měli na počítači v patře. Když se sloužilo ve dvou a jeden policista měl odběhnout zjistit nějakou informaci do jiného patra, nebylo to příliš praktické,“ popisuje vedoucí hořesedelského obvodního oddělení Hana Martinovská. Služebna je navíc bezbariérová, v chodbě za vstupními dveřmi se vedle schodů nachází plošina pro vozíčkáře. „Byli jsme dost skeptičtí, jestli ji vůbec někdy využijeme a musím říct, že za měsíc a půl, co tu fungujeme, už byla dvakrát využita,“ říká Hana Martinovská.

Obě obvodní oddělení zvládala rekonstrukci statečně. I když jim komplikovala život několik měsíců, proběhl nouzový režim bez větší újmy. „Řešilo se to tak, že když byli dělníci u nás, bylo oddělení přesunuto do Jesenice a fungovali jsme pro oba obvody z jedné služebny, a když byli řemeslníci v Jesenici, přestěhovali se kolegové sem k nám do prvního patra,“ vysvětluje Hana Martinovská.

I jesenické obvodní oddělení se změnilo k nepoznání, zejména přízemí, kde se zřídila hovorna a recepce. „Dřív jsme nic takového neměli. Byla to jedna velká služebna, kde seděla stálá služba a měla přístup do dalších místností, v nichž bylo většinou jen policejní vybavení. Přístup do služebny byl pouze z průjezdu, takže se dovnitř chodilo plechovými vraty. Nyní je nový vstup přímo z náměstí. Vejde se do čekárny, na níž navazuje hovorna, kde od občana zjistíme, s jakou věcí k nám přichází, a pak jsou prostory stálé služby. Výslechy už tedy mohou probíhat dole, navíc můžeme vyslýchat dva občany současně, aniž by se rušili. Rekonstrukce je rozhodně přínosem. Jak pro policii, tak pro občana,“ říká Petr Diviš, vedoucí OOP Jesenice.

Náklady na rekonstrukci se v Hořesedlích vyšplhaly na 1,8 milionu korun, v Jesenici na 1,5 milionu. Modernizace je navíc jistou garancí, že obvodní oddělení nečeká v blízké budoucnosti zánik nebo výrazné omezení provozu.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.