Sebevrah skočil pod kamion

RUDA. Pětatřicetiletý muž čekal ukrytý ve křoví tak dlouho, než se k němu přiblížilo vhodné auto. Nestopoval, k silnici z Rudy na Rakovník přišel z jiného důvodu. Rozhodl se ukončit svůj život. A zvolil si velmi nezvyklý způsob. Když se k němu přiblížil kamion, skočil pod něj. Smrt byla rychlá. Shodou náhod má policie jeho čin na záznamu z kamery.

„Díky tomu máme důkaz o tom, že se jednalo o sebevraždu, nikoli o dopravní nehodu,“ vysvětluje Ladislav Heller, vedoucí dopravního inspektorátu, proč není incident, který se stal ve čtvrtek kolem deváté hodiny dopoledne, zahrnut do statistiky nehod. Dopravní policisté provedli jen ohledání místa činu, případ šetří kriminálka.

Díky řidiči automobilu, který jel v protisměru a který měl během jízdy zapnuté nahrávání palubní kamery, mají kriminalisté důležitý důkaz. Na záznamu je zřetelně vidět, jak muž vyčkává ve křoví a ve chvíli, kdy se k němu blíží kamion, se proti němu rozbírá. Řidič kamionu neměl šanci včas zabrzdit.

To, že protijedoucí řidič sebevraždu natočil, je čistě náhodné. Palubní kamery v automobilech jsou v poslední době velkým hitem. Lidé si je pořizují proto, aby měli v případě, kdy je ohrozí jiný řidič, nezvratný důkaz o jeho jednání. Z toho důvodu si také řidič, který policii poskytl cenný důkaz, celou svoji cestu natáčel.

Totožnost mrtvého nebyla z počátku známa, neměl u sebe žádné doklady. „Později bylo zjištěno, že se jedná o 35letého muže z Kladenska. Nebyl u něj nalezen žádný dopis na rozloučenou. Případ je v šetření,“ říká mluvčí policie Lenka Uriánková.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.