Foto

Na koncert tentokrát dorazila i Blanka Sršňová-Strouhalová (první zleva).

I repríza koncertu k šedesátinám rozehřála hlediště

Merkur podruhé zaplnil Tylák

RAKOVNÍK. I když se říká – nevstoupíš dvakrát do stejné řeky – muzikantům rakovnické legendy, tanečního orchestru Merkur, se to podařilo. Jejich koncert k šedesátinám kapely, který se uskutečnil v prosinci, zaplnil Tylovo divadlo a sklidil takový ohlas, že vyprovokoval kapelníka Josefa Černíka k myšlence celou akci zopakovat. Repríza koncertu proběhla o první únorový čtvrtek, a podobně jako v prosinci zaplnila a potěšila Tylovo divadlo.

I když původní myšlenka byla, že koncert bude totožný, nestalo se tak, neboť se nemohli zúčastnit všichni ti, kteří hráli či zpívali na prvním koncertu. Opět jako host vystoupil Kvintet Jiřího Soukupa, který na zvláštní přání diváků zahrál mimo jiné i Sedm vrchů, sedm moří. Koncert stejně jako poprvé slovem provázel Jiří Röll a podle ohlasů těch, kteří měli možnost zažít obě vystoupení, byl prý dokonce tento koncert o něco lepší, než ten první.

„Po prvním koncertu se začaly ozývat hlasy těch, kteří neměli možnost se ho zúčastnit či se na ně už nedostaly vstupenky, proto jsme se rozhodli uspořádat jej ještě jednou,“ říká kapelník Josef Černík. Kromě diváků projevili zájem o účinkování i muzikanti. „Ozvali se další dva bubeníci – David Pišvejc (ten si zahrál několik skladeb i při prvním koncertu) a Miloš Miessbauer. Proto si spolu s Milanem Lukešem rozdělili repertoár na tři části. David Pišvejc navíc přivezl špičkové bicí, takže se u nich během večera vystřídali,“ pokračuje kapelník.

Na vážkách byla účast kmenové zpěvačky Merkuru Bohunky Týčové, která měla kvůli nachlazení velký problém s hlasivkami. „Do poslední chvíle jsem nevěděla, jestli ze sebe vydám vůbec nějaký hlásek, ale nakonec jsem vše odzpívala a podle dcery prý tak dobře jako nikdy. Pravdou je, že to bylo asi mé první vystoupení bez trémy,“ prozradila po koncertu. Tentokrát nezpívala Ten vůz už jel a Klíč ke štěstí, místo těchto skladeb dala Hvězdy jako hvězdy a Memory. Spolu s dcerou Helenou zapěla duet Tohle buggie z repertoáru sester Elefteriadu.

Fanoušci kapely Merkur se nedočkali Martiny Polanové, která byla v Praze na koncertě. Dostala na něj lístky od syna k Vánocům. Ze zdravotních důvodů chyběla i Marcela Repková, ale za to z Písku dorazila rakovnická „Olmerka“ Blanka Sršňová-Strouhalová, která se kvůli nemoci nemohla zúčastnit prosincového koncertu. Vynahradila si to tedy na repríze. Zazpívala Čekej tiše a Tvou láskou. „Merkur je moje srdeční záležitost, i když jsem nikdy nebyla kmenovým členem, spíše jsem zaskakovala za Bohunku. Bylo to velmi příjemné setkání po letech se známými muzikanty,“ říká.

Ke změnám došlo i v repertoáru Jiřího Rölla, který vynechal Blue Suede Shoes a zvolil pomalou dvoudílnou směs od Elvise Presleyho Crying In The Chapel/Are You Lonesome Tonight. První z nich zazpíval Josef Černík a druhou Jiří Röll. Vzhledem ke změně období nahradila předposlední skladbu Bílé Vánoce píseň Ten vítr to ví od Boba Dylana, kterou opět zpívali všichni, stejně jako závěrečný Rock okolo hodin Billa Halleyho.

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.