Oprava mostu v nedohlednu

ŠAMOTKA. Podle místních je vjezd do úhledné rakovnické kolonie Šamotka pro ostudu. Most přes Čistý potok už delší dobu zdobí přenosné dopravní značení, které vozovku zužuje na projetí jednoho vozidla o hmotnosti do 3,5 tuny. Vítr značky často povalí na zem nebo vinou vandalů skončí v potoce. Důvodem omezení je havarijní stav přemostění. Zamýšlená rekonstrukce je však v nedohlednu.

Když přes bránu podniku Rako ještě projížděly kamiony, bylo by řešení asi jednoduché. Výrobce obkladaček by si ho na vlastní náklady opravil sám. Dnes do areálu vjíždí vesměs osobní nebo dodávkové vozy několika malých firem. „Černého Petra“ k opravě mostu tak v ruce drží majitel komunikace – město Rakovník.

„V místě přechodu pro chodce se propadla silnice. Byl jsem se pod mostem podívat a podle mého názoru by stačilo díru zalít betonem a most by mohl sloužit dál. Vždyť už tu žádná těžká auta nejezdí,“ říká hospodář rakovnických rybářů Petr Rec, kterého jsme na březích potoka zastihli při prořezávání náletových dřevin.

Nutná rekonstrukce mostu přes Čistý potok se objevila na seznamu letošních městských investic. Ve zprávě se mimo jiné konstatuje, že most je v havarijním neopravitelném stavu a odbor správy majetku požádal o jeho rekonstrukci. Stavební povolení již bylo vydáno a rozpočet projektanta činí 4,1 mil. Kč. Náhrada mostu je v blízké době neodkladná.

Podle starosty města to však vypadá, že si na nový most počkáme. „Cena rekonstrukce je vysoká. Nechce se mi uvolnit částku čtyři miliony z rozpočtu města. Hledáme vhodný dotační titul,“ vysvětluje Zdeněk Nejdl. Přitom další kontrolní prohlídka mostu, kterou pro město provádí společnost Pontex, je naplánována až na rok 2015.

I když je vjezd do Šamotky omezen i pro vozidla do 3,5 tuny, je otázkou, jestli značení respektují vozy vyvážející z lokality odpad. S jarními soutěžemi budou mít problémy i autobusy přivážející fotbalisty na hřiště Tatranu.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.