Příběh téměř vánoční

NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Velmi pozitivní vizitku získal novostrašecký městský úřad díky svému úředníkovi, který se zachoval velmi čestně a nezištně. Představitelé města se přitom o jeho činu dozvěděli až díky děkovnému dopisu.

Vít Procházka ze Stehelčevsi popsal, jak mu před několika dny při nákupu vypadla z kapsy peněženka i s osobními doklady a s čtrnácti tisíci korunami. „Po zjištění, že nemám doklady a hotovost, jsem obešel všechna místa, kde by mohly být, bohužel jsem je nenašel. Po několika hodinách mi však zavolal pán, že našel mé doklady i s hotovostí 14 000 Kč a že jede do Kladna a vše mi doveze,“ popsal v dopise.

Při příjezdu na smluvené místo mu vše v pořádku předal, a přestože se mu pan Procházka snažil dát nálezné, nic nechtěl, jen prý říkal, že by to udělal každý. „Když jsem se zeptal, kde a jak doklady našel, objasnil mi, že pracuje na úřadě v Novém Strašecí a doklady našel při obchůzce nemovitostí. Tímto bych mu chtěl ještě jednou poděkovat, neboť takových lidí je třeba si vážit,“ uzavírá Vít Procházka. My jen pro úplnost dodáváme, že dobrodincem byl Vladimír Kozel.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.