Ve Vysoké další závora

RAKOVNÍK. Město hledá zhotovitele III. etapy regenerace památkové zóny, který by dokončil  zbývající část Vysoké ulice. Podle projektu jsou náklady odhadovány na 11 milionů korun. Pokud město získá dotaci z regionálního operačního programu Střední Čechy, rekonstrukce by mohla být zahájena v březnu a dokončena v říjnu 2014. V souvislosti s uvažovanou akcí se nabízí otázka, s jakým parkovacím režimem se v rekonstruované ulici počítá. Starosta města Zdeněk Nejdl připouští, že v projektu je uvažováno s další závorou.

V pořadí třetí závora v centru města má být umístěna zhruba před vjezdem do Domu s pečovatelskou službou. Ve zbývající části ulice tak již nebude možno parkovat zdarma jako nyní. Za závorou bude platit stejným režim jako na Husově náměstí. Vjezd za závoru bude ale omezen pouze pro zásobování, obyvatele či majitele a uživatele nebytových prostor. Popsané řešení již schválila i dopravní policie. „K projektu pro stavební povolení jsme se vyjadřovali v lednu tohoto roku. Závora ve Vysoké ulici podle tohoto projektu nesmí být vnímána jako další vjezd na náměstí. U závory bude značka zákaz vjezdu všech vozidel s dodatkovou tabulkou, která umožní vjezd vozidlům zásobování, rezidentům a abonentům s tím, že zásobování může být i časově omezeno. Nikdo jiný by sem neměl mít přístup. Navíc u výjezdu do náměstí bude zpomalovací zvýšený pruh, neboť napojení do náměstí je velmi nepřehledné. Nad dodržováním stanovaného režimu bude bdít městská policie a kamerový systém,“ vysvětluje vedoucí dopravního inspektorátu Ladislav Heller.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.