Bazárek se do osvěťáku nevešel

RAKOVNÍK. Před šesti lety začínaly pořadatelky Adventního bazárku v Domě dětí a mládeže. Po dvou ročnících v Tylově divadle je stoupající zájem veřejnosti přivedl do kulturního centra, kde zažily další dva úspěšné ročníky. Během pěti let tak věnovaly na dobročinné účely přes 400 tisíc korun. Pro letošní rok jim vedení KC doporučilo Dům osvěty. A stalo se bohužel to, čeho se většina příznivců nejúspěšnější benefiční akce v regionu obávala. Šestý adventní bazárek se do osvěťáku prostě nevešel.

Už půl hodiny před začátkem byla veškerá místa k sezení beznadějně obsazena. Kolem čtrnácté hodiny se zaplnila i všechna místa k stání uvnitř sálu, plno bylo ve vestibulu, před hlavním vchodem fronta a do toho přicházeli stále další návštěvníci. Na úvodní nástup pod podiem, kde měli vystoupit Ráčkové společně s hlavními pořadatelkami na kolech, zbylo jen pár metrů. S nedostatkem místa se potýkala i další taneční čísla a samozřejmě i závěrečný nákup zboží v bazárku. Přesto pořadatelky vybraly úctyhodnou částku a mezi kojenecký ústav v Praze Krči a Domov Ráček budou moci rozdělit částku 87 780 korun.

„Sál Domu osvěty nám doporučil pan ředitel Kulturního centra s tím, že se domnívá, že je pro typ naší akce jako stvořený. Nám se to sice moc nezdálo, ale nakonec jsme souhlasily, takže je to vlastně naše vina,“ uznala po skončení akce Adéla Hauptmannová. Společně s Olgou Truhlářovou prý již jednají o znovunavrácení akce do kulturního centra.

„Zatímco vloni jsme získali na dobročinné účely přes sto dvacet tisíc korun, letos je to o něco méně. Ale je to tím, že významný sponzor, který nám v posledních letech přispíval, letos podpořil jiný projekt. Takže celou tu úžasnou částku, kterou jsme vybrali, nám přinesli lidé do bazárku. Byli úplně skvělí, i když kvůli nedostatku místa byla akce pro všechny zúčastněné mnohem složitější. Moc se všem omlouváme a doufáme, že příští rok se budeme moci opět více nadechnout,“ uzavírá Olga Truhlářová.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.