Most v havarijním stavu

VŠESULOV. Již několik měsíců je v ostré zatáčce u rybníka v obci Všesulov zúžená vozovka. Dopravní omezení si vyžádal zcela katastrofální stav mostu. „Je to jeden z vůbec nejstarších mostů, který tady v okolí máme. Podle mého odhadu pochází z 19. století. Je to kamenná stavba, která nebyla konstruována na takovou zátěž, jaké je v současné době vystavována. Proto jsme se rozhodli pro celkovou rekonstrukci. Ta bude obnášet úplně odstranění původní konstrukce a výstavbu zcela nového mostu,“ vysvětluje mostař Správy a údržby silnic Michal Šťastný. Kdy ale k investici dojde, zatím netuší. Další informace nám poskytl provozní cestmistr Luboš Doleček. Podle něj, se most dočká částečné opravy ještě tento týden.

„Právě v těchto dnech se rozhoduje o neodkladné dílčí opravě, která se uskuteční za plného provozu zřejmě již během tohoto týdne. Bude se opravovat pouze spodní část mostu, kde jsme objevily rozpadlé kameny a další vady opěr. Práce budou provedeny za plného provozu. Zúžení vozovky ale zůstane zachováno i po této opravě. Kdy dojde na výstavbu nového přemostění, nevíme. Středočeský kraj má různé zásobníky projektů, ve kterých je počítáno i s touto stavbou. S ní bude samozřejmě spojena dlouhodobá uzavírka a objížďky. Kdy k tomu dojde, to vám ale říct nedokážu,“ uvedl Luboš Doleček.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.