*Ad Na řadě je Bendovka

Se zájmem jsem si přečetl článek v Raportu „Na řadě je Bendovka“. Jako obyvatel Bendovky bych po článku zajásal, kdybych si neprohlédl návrh na revitalizaci zmíněné lokality.

Zjistil jsem, že se vlastně úpravy Bendovky, tedy Fojtíkovy ulice a okolí, vůbec nedotknou. Jedinou úpravou je vybudování 10 ti parkovacích míst v zatáčce do Jamky. Zničené chodníky na sídlišti a úprava parkoviště pro automobily na parkoviště pro kontejnery odpadu nikoho nebolí. Na dřevěné monstrum přes Jamku jste jaksi zapomněli. Lávka, která jistě nebude stát jen pár tisíc a povede odnikud nikam, protože v tomto směru nikdo nechodí, snad jen pár jedinců vyvenčit psy, bude jistě „pěknou ozdobou“. Že by to byla „cesta korunami stromů“, jak je to dnes in? Spíše si myslím, že několik stromů padne za oběť. Navíc hrozí, že poslední zimní radovánky, které děti mají v Jamce, mám na mysli sáňkování, tím skončí. Předposlední malý svah na sáňkování v sídlišti vzal za své minulý měsíc. Dnes je zde odbagrovaný svah pro další dům.

Kdo zajistí bezpečnost dětí v lokalitě, kde se pohybují bezdomovci a opilci? Nad tím každý krčí jen rameny. Podle pana starosty se na to máme dívat komplexně. Do té komplexnosti ale prý nepatří zdevastované chodníky a podobné věci. Je vidět, že nechodí v zimě z Bendovky do města. Přišel by na to, že vlastně není kudy jít. Schody za Normou jsou zničené, Jamkou za tmy nikdo nepůjde a panelka a její pokračující spodní část v zimě opravdu stojí za to. Zbývá jenom silnice. To je zřejmě bezpečné. Taky se na to dívám komplexně a vidím v tom jen vyhozené peníze. Ale zřejmě není síly, která by tento nesmysl zastavila.

Jaroslav Wasserbauer, Fojtíkova,

Rakovník

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.