Nájemce koupaliště zůstává

RAKOVNÍK. V průběhu léta jsme několikrát upozorňovali na neutěšený stav Tyršova koupaliště. Uprostřed sezóny nakonec došlo k výměně písku na hřišti a několika dílčím opravám. I tak ale působí areál velmi zanedbaným dojmem. Starosta Zdeněk Nejdl už naznačil, že radní uvažují o změně nájemce a dokonce i Miroslav Polcar, který má objekt v nájmu, připustil, že pokud by byl vyzván, odchodu by se nebránil. Nyní jsme ale zjistili, že žádná zásadní změna se na Tyršově koupališti v dohledné době nechystá a vše s největší pravděpodobností zůstane ve starých kolejích.

„Že koupaliště upadá, je pravdou. Ale myslím si, že je to i vinou správce. Nestará se o to dobře,“ uvedl starosta Zděnek Nejdl letos v srpnu s tím, že radní zvažují vypsání výběrového řízení na nového provozovatele. „Jsou tady také úvahy, zda areál nevrátit zpět do správy Údržby městských komunikací,“ řekl starosta. Také nájemce v průběhu srpna připustil, že vnímá ze strany města jistou nespokojenost. „Vypadá to, že se mnou dále nepočítají. Jsem na to připraven a nebudu dělat problémy. Jsem připraven, budu-li vyzván, po sezóně odejít,“ uvedl Miroslav Polcar v srpnu tohoto roku. Když jsme se zajímali, jak vypadá situace po sezóně, zjistili jsme, že se žádné zásadní změny nechystají. Městská rada projednala informativní zprávu o stavu areálu. „Nájemce zhodnotil sezónu a vyslal signál, že by chtěl pokračovat. Zároveň slíbil zlepšení podmínek. Také odbor správy majetku města předložil seznam prací pro příští rok. Na koupališti by bylo potřeba provést rekonstrukci záchodů včetně nové kanalizační přípojky. Dále nás čeká rekonstrukce dětského hřiště, prodloužení dešťové kanalizace, oprava pergoly s grilem, oprava domu správce a provedení nátěrů. Všechny tyto položky budou navrženy do rozpočtu na rok 2014, ale není jisté, zda na všechno najdeme prostředky. Ty drobnější věci asi budeme schopni udělat, ale jestli najdeme několik milionů korun na rekonstrukci záchodů, to v tuto chvíli říct nedokážu. Důležité je, že nájemce nám dal signál, že má zájem pokračovat,“ shrnul starosta Zdeněk Nejdl.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.