Foto

Zdeňka Voráčková

 

Gymnázium by opět mělo mít zvuk

RAKOVNÍK. Letošní září přineslo několik změn na ředitelských postech rakovnických škol. Po šesti letech došlo i k výměně ředitele na rakovnickém gymnáziu. Po Luďku Štíbrovi sem nastoupila kladenská rodačka Zdeňka Voráčková.

„Učila jsem na všech stupních škol, začínala jsem na základním školství, protože dostat se na filosofickou fakultu nebylo vůbec jednoduché, takže než mě přijali, učila jsem na ZŠ,“ říká. Po ukončení filosofické fakulty obor český jazyk – dějepis (má základní studium, doktorát a postgraduální studium) učila na středních školách, v soukromém i státním školství. „Mám tedy zkušenosti z obého a závěrečná fáze mé pedagogické praxe byla na vysoké škole a pak na obchodní akademii ve Slaném, kde jsem ředitelovala. Na vysoké škole finančně správní jsem učila dějiny diplomacie a mezinárodní vztahy. Zkušenost s vysokoškolskými studenty byla báječná, ale když se naplno chcete věnovat ředitelské práci, nejde to dost dobře skloubit,“ pokračuje.

Zdeňka Voráčková nebyla nikdy členem žádné politické strany. Její hlavní politikou jsou prý děti a pedagogové. „Když se v rakovnickém tisku objevily první zprávy o mně, byla jsem z nich velmi smutná, protože Rakovník je město, s nímž jsem spjatá od dětství. Když projdu rakovnické náměstí, potkám řadu lidí, kteří mě znají, což je pro mě velmi zavazující. Vždy bych to měla jednodušší v místě bydliště, protože tam už mám nějaký kantorský kredit, přesto jsem se rozhodla, že do konkurzu na ředitele zdejšího gymnázia půjdu. Kdybych se měla rozhodovat mezi Rakovníkem a Prahou, vždy bych volila Rakovník, neboť je mi z výše uvedených důvodů bližší.“

Nová ředitelka gymnázia by chtěla především usilovat o to, aby tato škola měla navenek ten zvuk, jaký mívala. „Všichni víme, že zdejší gymnázium potkaly dvě nepříjemné záležitosti, které bohužel přesáhly region. A já bych ráda, aby to, co ho přesáhne příště, bylo jen pozitivní. Aby lidé věděli, jak usilovně tu někteří vyučující pracují. Jsem tu sice jen krátce, ale už jsem se přesvědčila o tom, že je tu řada nadšených učitelů, kteří se snaží zapojovat děti a dělat maximum pro to, aby škola byla výborná,“ uzavírá.

Lenka Pelcová

(Rozhovor se Zdeňkou Voráčkovou přineseme v některém v příštích vydáních Raportu.)

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.