Falešný rekreant kradl

SÝKOŘICE. Rekreační středisko v Sýkořici využíval 39letý muž z Příbrami, který se zde ubytoval s 33letou ženou z Prahy, jako základnu pro své výjezdy za krádežemi. Minulé úterý ale jeho záměr překazila policie. Majiteli se dvojice, která se stále vyhýbala placení, nezdála, proto na ni upozornil policii.

„Při ubytování neměl muž doklady totožnosti, předložila je pouze žena. Při její lustraci jsme zjistili, že by osobou, která s ním v Sýkořici pobývá, mohl být 39letý muž z Příbrami, na něhož byl soudem pro Prahu 4 vydán příkaz k zatčení,“ říká Jiří Jurgovski, náměstek vedoucího rakovnické policie.

Jelikož byl hledaný muž v minulosti trestán nejen za majetkovou, ale také násilnou trestnou činnost, byla do rekreačního střediska vyslána nejen hlídka z obvodního oddělení v Roztokách, ale také policisté z Nového Strašecí a výjezdová skupina kriminální policie. Panovalo totiž podezření, že je ozbrojený. „Policisté muže zatkli a při prohlídce prostor, v nichž byla dvojice ubytována, byla zajištěna řada věcí, které s největší pravděpodobností pocházejí z trestné činnosti. Při výslechu zadrženého bylo zjištěno, že se 20. srpna ráno vloupal do chaty v Újezdu nad Zbečnem. Jakmile nám majitel této chaty, který se dosud nacházel na dovolené, identifikuje odcizené předměty, budeme zjišťovat, zda zadržený nespáchal v okolí i další vloupání a krádeže,“ vysvětluje Jiří Jurgovski.

Pachatel byl nejprve převezen k soudu pro Prahu 4, jehož soudce ho posléze propustil na svobodu, a poté k soudu pro Prahu 5, který rovněž vydal příkaz k jeho zatčení. Od tohoto soudu již zamířil do vazební věznice v Ruzyni. Žena, s níž se v Sýkořici „rekreoval“, byla propuštěna na svobodu a probíhá šetření, zda se na trestné činnosti nepodílela.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.