Foto

Podobně jako v minulých letech i letos přijeli do Slabec někteří diváci ve stylových oděvech.

 

DUC přilákala do zámeckého parku téměř 1400 lidí

Country se (opět) nepodařilo utajit

SLABCE. Rok se s rokem sešel a ve Slabcích se zase hrála country. I když prezident festivalu Vladimír Škrlant už osmnáct let tvrdí, že se jedná o Dobře utajenou country (DUC), moc dobře se mu ji letos opět utajit nepodařilo. Vidina chutného celodenního hudebního menu, sluneční paprsky a kouzelné prostředí zámeckého parku přilákaly na Balkán téměř 1400 lidí.

„S návštěvností jsem navýsost spokojený, stejně tak i svatý Petr k nám byl milosrdný. Když v pátek lilo jako z konve, chvíli jsem zvažoval, že letos festival odpískám. Ale pak jsem si řekl, že až na jednu, dvě výjimky jsem měl vždycky kliku a během koncertů vysvitlo sluníčko. No, a když jsem se v sobotu probudil a viděl tu azurovou oblohu, musel jsem konstatovat, že hajzlíci holt mají štěstí,“ směje se Vladimír Škrlant.

Více než třináctihodinový maratón odstartovali krátce po desáté legendární Poutníci z Brna. „Ty jsem zařadil na začátek úmyslně, protože jsem věděl, že přitáhnou dost posluchačů, a nemýlil jsem se,“ říká potutelně prezident. Ani druhá kapela nebyla žádná ořezávátka – Rakovnickej potok patří nejen k nejlepším kapelám našeho okresu, ale také ke stálicím DUC. K mikrofonu se tradičně postavila moderátorka Dáša Mudrová a ta pak zvala zhruba po hodině na pódium jednu kapelu za druhou. Celkem jich bylo třináct. Příjemná country partička Tuláci z Ostrova nad Ohří, svérázná písničkář Jindra Kejak, trampská (a také jazzová) legenda Jitka Vrbová s kytaristou Standou Chmelíkem vyplnili dopolední a polední program. Festival „jel“ jako dobře promazaný stroj.

Taxmeny, Vojtu Kiďáka Tomáško, Mirka Palečka a Pacifik netřeba představovat. Hodně se těšili posluchači na plzeňskou kapelu Bluegate, s níž měl vystoupit frontman Copu Míša Leicht. „Chtěl bych se divákům omluvit, že Míša nepřijel. Ale myslím, že Ilona Leichtová ho docela dobře zastoupila,“ podotkl Vladimír Škrlant.

Další dvě skupiny – New Rebels z Kladna a Náplava z Ústí nad Labem – pravidelní návštěvníci DUC dobře znají, protože ve Slabcích už několikrát hrály. Nezklamaly ani tentokrát. Vrchol večera tradičně obstarává kytarista, zpěvák a showman Petr Kocman a jeho PK Band. Nejinak tomu bylo i letos. Dohráno, dozpíváno, 18. ročník festivalu se stal minulostí.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří přiložili ruku k dílu. Hlavnímu pořadateli Jirkovi Perglerovi, své manželce Jarušce a dcerám Kateřině Svobodové a Vlaďce Vlkové a zhruba dvanácti dobrovolníkům, kteří se ujali pořadatelské služby. Samozřejmě všem sponzorům, bez nichž by to nešlo, kapelám a zejména perfektním divákům, kteří opět dorazili do Slabec v tak hojném počtu,“ shrnul na závěr prezident festivalu Vladimír Škrlant.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.