Foto

Marta Černohorská měla dechovou zkoušku v pořádku, a tak dostala za odměnu nealko pivo.

 

Policie rozdávala postřižinské

RAKOVNÍK. Není zrovna obvyklé, že vám policisté dají při silniční kontrole dárek. A už vůbec ne, že je tím dárkem pivo. Na řidiče, které zastavila hlídka dopravní policie ve středu v čase od 9 do 12 hodin u hasičské zbrojnice, ale takové překvapení čekalo. Ovšem jenom v případě, že před jízdou nepili alkohol. Pivo, které se rozdávalo, bylo nealkoholické a akce měla řidiče upozornit, že díky němu mohou klidně a bez obav pít pivo a řídit.

„Akce Řídím a piji nealko se během těchto prázdnin koná už podruhé. První se uskutečnila v červenci, kdy byla hlídka v Krušovicích. Jejím hlavním smyslem je upozornit řidiče, že existuje i jiná alternativa než alkoholické pivo. Navíc už se dnes nealko pivo objevuje v mnoha variantách, dokonce i ochucené, takže má každý možnost najít si takové, které mu chutná. Do projektu se zapojily sladovny a pivovary, které do něj dodávají piva,“ říká Lenka Uriánková, mluvčí policie.

V Krušovicích se rozdával Zlatopramen, pro Rakovničany bylo připraveno Postřižínské. Většinou si ho řidiči vezmou, občas se ale najde i někdo, kdo odmítne. „Osobně jsem to zažil jen jednou, ale to bylo u paní, která se zrovna vracela z pohřbu, takže nebyla moc naladěná na nějakou akci. Jinak to řidiči většinou berou pozitivně a pivo si vezmou,“ říká Štěpán Medový z reklamní agentury, která akci zajišťovala.

Řidiče, které hlídka zastavila, čekala běžná silniční kontrola. Předložili doklady, policisté zkontrolovali technický stav vozidla, pojištění a nakonec dali řidičům dýchnout. Až pokud byl výsledek dechové zkoušky negativní, dostali za odměnu nealkoholické pivo. „V průměru se během tří hodin stihne zastavit a zkontrolovat kolem čtyřicítky řidičů,“ říká mluvčí.

Jednou z prvních kontrolovaných řidiček byla Marta Černohorská z Olešné. Dechovou zkoušku měla v pořádku, takže si pivo vysloužila, ale bohužel měla už pět měsíců propadlou technickou kontrolu, a tak dostala i pokutu 500 korun.

„Bohužel, je to moje hloupost. Zapomínám to kontrolovat. Doufám, že se mi podaří to dát co nejrychleji do pořádku a že mě ještě dneska v Autostopu vezmou. Podnikáme, takže auto potřebujeme denně. Je dobře, že silniční kontroly policie dělá, protože agresivních řidičů je bohužel stále spousta a na silnicích je potkáváte dnes a denně. Zrovna nedávno se mi stalo, že mě v Kněževsi předjížděl chlapec přímo na přejezdu a pak přede mnou naboural Mercedes,“ říká Marta Černohorská.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.