Foto

Lenka Uriánková

Lenka Uriánková bude pokračovat i v preventivních besedách

O mluvčí se dělí s Berounem

RAKOVNÍK. Rakovnická policie má novou tiskovou mluvčí a preventistku. Bude se však o ni dělit s Berounem. Lenka Uriánková, která pracuje v preventivně informační skupině berounské policie, vypomůže zdejšímu územnímu odboru do doby, než se vrátí z rodičovské dovolené Lenka Černá.

Lenka Uriánková je rodilá Berouňačka a ve svém rodném městě stále bydlí. U policie pracuje od roku 1996, začínala v Praze jako občanský zaměstnanec, od roku 1998 je ve služebním poměru u policie v Berouně. „Začínala jsem na obvodním oddělení jako policista ve výkonu a asi před deseti lety jsem nastoupila na dozorčí službu, takže jsem zodpovídala za chod oddělení a měla pod sebou lidi, které jsem vysílala do terénu. Posledních pět let jsem na pozici tiskové mluvčí a preventistky,“ říká.

Několik následujících měsíců tedy bude mít na starosti komunikaci s médii a preventivní činnost na dvou okresech. „Bude to náročné, ale Rakovnicko je naštěstí poměrně klidný okres,“ říká Lenka Uriánková. I když nezvládne dělat prevenci v takovém rozsahu jako její předchůdkyně Jana Žáčková, bude se snažit uspokojit alespoň část poptávky zdejších škol.

„Základní preventivní programy, které mohu nabídnout, jsou dopravní výchova pro první a druhé třídy, pro páté třídy je to program zaměřený na internetové nebezpečí a pro osmé a deváté třídy představení práce policie, právní povědomí, aby žáci věděli, co se pro ně ve vztahu k zákonu od 15 let mění, a závislosti. Ty mají většinou největší ohlas. Zvláště pak závěrečná prezentace, kterou mám od svého pražského kolegy, který pracuje s mládeží bojující se závislostí na návykových látkách. Mimo jiné dělal i nedávný případ předávkované dívky na maturitním plese. V jeho prezentaci se žáci prostřednictvím čtyř příběhů dozvídají, jak lidé, kteří propadli drogám, dopadli,“ popisuje Lenka Uriánková.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.