Foto

Jana Žáčková při preventivní akci Zebra se za tebe nerozhlédne ve Všetatech.

Kromě přednášek a soutěží byl zrušen i Den s IZS

Policie je bez mluvčí

RAKOVNÍK. Rakovnická policie nemá od konce května tiskovou mluvčí a preventistku. Školy, mateřinky a obce tak musejí na nějaký čas oželet přednášky, besedy, soutěže a další preventivní akce. Jana Žáčková neodešla z Rakovníka z důvodu, že by tu nebyla spokojená, ba naopak, dostala ale jinou pracovní nabídku. „Byla to nabídka, která se neodmítá. Konkrétní být nemohu, ale přecházím k jinému bezpečnostnímu sboru. Ve služebním poměru tedy zůstávám, ale už ne v uniformě,“ vysvětluje.

Jana Žáčková přišla na Rakovnicko v lednu 2012 z Mělnicka a byť z našeho okresu nepochází, zaběhla se zde velmi rychle. Rozsah preventivních akcí se za dobu jejího působení rozšířil a s jejich kvalitou byly školy nadmíru spokojeny. Proto je její odchod mrzí.

„Spolupráce se školami, obcemi, policejními kolegy i novináři byla výborná, proto jsem svůj odchod z Rakovníka opravdu hodně a dlouho zvažovala. Ale jak jsem říkala, nabídka, kterou jsem dostala, byla zajímavá jak profesně, tak finančně, proto jsem ji nakonec přijala. Musím k tomu však říct, že za víc než deset let, co jsem u policie, byl rok a půl strávený v Rakovníku nejhezčí dobou,“ říká.

Na nové místo nastoupila k 1. červnu. Kdo a kdy ji nahradí, zatím není jisté. Za rok by se měla vrátit z rodičovské dovolené předchozí mluvčí Lenka Černá, proto bude tiskové a preventivní oddělení fungovat zatím provizorně. „Některé preventivní akce budou zajišťovat kolegové ze sousedního Kladenska nebo Berounska. Je ale třeba si uvědomit, že i oni jsou dost vytíženi, takže budou přednášky na Rakovnicku dělat jen na záskok a tudíž v menším měřítku než tu bylo dosud zvykem. Na prevenci by se měla začít podílet i obvodní oddělení. Už teď chodí policisté z obvodů do škol či mateřinek,“ vysvětluje Jana Žáčková.

Kvůli jejímu odchodu byly zrušeny přednášky sjednané do konce školního roku, soutěže a bohužel i Den s IZS, který se měl konat na Husově náměstí a za účasti všech složek integrovaného záchranného systému, což mohla být pro zdejší ženijní útvar dobrá příležitost, jak se s Rakovničany rozloučit. „Mojí podmínkou bylo, aby zůstal zachován Putovní pohár Policie ČR, jehož dva ročníky už proběhly na 3. ZŠ a měly velký ohlas. Záštitu nad ním převzal vedoucí rakovnické policie Jiří Šiler a bylo mi slíbeno, že určitě neskončí,“ říká a dodává, že se jí z Rakovníka odchází s těžkým srdcem.

Různé policejní kauzy a vážné události budou nyní komentovat krajští tiskoví mluvčí, případně vedení rakovnické policie.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.