Osvětlení s dotací i bez

NOVÉ STRAŠECÍ. Od července roku 2011 provozují Technické služby Nové Strašecí zdejší veřejné osvětlení. Postupem doby se snaží měnit stará nevyhovující svítidla za nová a pochopitelně úspornější. „V porovnání s rokem 2010 jsme vloni uspořili deset tisíc kilowatthodin, i když ve městě přibylo dvacet nových svítidel,“ říká jednatel TSNS Jan Bureš.

V tomto záměru by jim měl pomoci i státní program na podporu úspor a využití zdrojů energie Efekt 2013, který vyhlásilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Na základě této výzvy byla připravena a podána žádost o dotaci. Rozpočet projektu sestavily technické služby a Strašecí by se díky projektu mělo dočkat značného zlepšení v oblasti veřejného osvětlení.

„Rozpočtované celkové náklady jsou 351 463 korun. Dotace je poskytována na 40 % uznatelných nákladů bez daně, takže výše uznatelných nákladů je 269 405 bez DPH, dotace je tedy 107 762 korun. Cena díla však ještě bude upřesněna podle výsledku výběrového řízení na dodavatele,“ říká starosta města Karel Filip.

Podle Jana Bureše by finanční injekce měla pomoci zmodernizovat veřejné osvětlení, ale i bez ní na něm TSNS neustále pracují. „Letos máme v plánu vyměnit čtyřicet svítilen, už jsme jen v podstatě čekali na zlepšení počasí.“

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.