Foto

Jana Štenglová

Odešla Jana Štenglová

Tomu, kdo má v paměti dětský pěvecký soubor Pavouček a jeho nevšední vystoupení, zní téměř neuvěřitelně, že v úterý 26. března ve věku nedožitých 49 let odešla jeho zakladatelka a vedoucí Jana Štenglová. Pravdou je, že soubor již několik let neúčinkoval a Janu Štenglovou jsme vídali jen sporadicky na koncertech jejích synů. Těžká nemoc, přestože si to nikdo z nás nechtěl připustit, ji nakonec udolala.

Jana Štenglová nebyla „jen“ sbormistryní. Jako učitelku ji potkávaly nejprve děti na základní škole ve Slabcích a pak na 3. ZŠ. Nepatřila k těm kantorům, kteří by si pouze odučili své a dál už se o děti a jejich volný čas nestarali. Jana Štenglová dávala dětem vše. Svůj čas, energii, ale především preciznost a nadšení pro muziku. Díky kreativitě a nadšení sbormistryně bývala vystoupení Pavoučku pokaždé jiná a zábavná. Jana Štenglová se „svými“ dětmi rozdávala úsměvy a příjemnou atmosféru všude, kde se objevila. Když zavřu oči, vidím ji, jak diriguje nebo se s úsměvem uklání nadšenému publiku.

Rozloučení s Janou Štenglovou se uskuteční v úterý 2. dubna ve 13 hodin v obřadní síni v Rakovníku.

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.