Hlavní hvězdou bude objev roku Boris Carloff

Coombal se vrací do Lužné

RAKOVNÍK. Letní hudební festival Coombal Open Air přežil loňskou ztrátu a jeho pořadatelé připravují šestý ročník. Po tom minulém, který se konal na Tyršově koupališti, se Coombal vrací zpět do Lužné, kde se odehrála většina předchozích ročníků. Organizátoři už také odtajnili datum konání a hlavní letošní hvězdu.

Fanoušci kvalitní hudby, knírů a dobré zábavy by si měli rezervovat sváteční pátek 5. července, kdy kníratý festival znovu rozjede celodenní show. Loni byli hlavní hvězdou Tata Bojs a rapeři PSH, letos bude festivalu kralovat hudební objev roku Boris Carloff.

„Je to hudebník, který coby skladatel a producent spolupracuje s českou hudební špičkou. Výrazně stojí například za úspěchem kapely Kryštof. Na konci minulého roku vydal svoji debutovou desku The Escapist a hned za ni dostal cenu hudebních kritiků Apollo. Navíc v cenách akademie populární hudby Anděl 2013 zvítězil v kategoriích elektronická hudba a videoklip roku. Na Andělech byl Carloff rovněž nominován na desku roku, zpěváka roku a objev roku. Zajímavé je, že ve třech nejdůležitějších kategoriích cen Anděl stojí právě proti kamarádům z kapely Kryštof,“ říká šéf festivalu Michal Ort­cykr. Další účinkující odhalí organizační tým během následujících týdnů.

Hrát se bude víc a déle

Aby pořadatelé snížili riziko ztráty, vrací se festival zpátky do Lužné a mírně mění i dramaturgii. „Tyršovo koupaliště je pro festival krásný prostor, ale bohužel příliš finančně náročný. Po návratu do Lužné navíc volala i značná část pravidelných návštěvníků,“ vysvětluje Ortcykr. Pokud jde o hudbu, po vzoru starších ročníků bude Coombal sázet na nová, ale kvalitní jména, o nichž se podle dalšího z pořadatelů Ondřeje Kinkora bude určitě ještě mluvit. „Celkově nabídneme víc mimorakovnických kapel, z regionu se pak zřejmě zaměříme na ty kapely, které na Coombale ještě nehrály, a novinkou bude i celkově delší program. Máme přislíbeno, že hrát se bude smět až do dvou hodin do rána,“ říká Kinkor.

Co se ale měnit nebude, je přítomnost knírů na tvářích návštěvníků i vystupujících a hlavně skvělý servis, který Coombal nabídl nejen loni. Rodičům s dětmi zpříjemní život hlídací koutek s dozorem a určitě znovu ožije DJ´s stan.

Vstupné bude nižší

Oproti poslednímu Coombalu bude nižší vstupné. Jeho přesnou výši pořadatelé dosud nezveřejnili. „Chystáme dvě ceny vstupného – výrazně výhodnější předprodej a možnost vstupenku koupit přímo v den konání festivalu. Přesné ceny ještě musíme naplánovat. Případní zájemci se obě částky i místa prodeje včas dozvědí na našem facebookovém profilu a samozřejmě v týdeníku Raport,“ vysvětluje další člen týmu festivalového týmu Petr Šmidrkal.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.