Trest pro střelce podle škody

ČISTÁ (peg). Policie zatím neví, zda bude pachatel, který střílel 3. ledna do oken bytu v Čisté, kde žije Lucie Dilhofová s rodinou, obviněn z trestného činu nebo přestupku (o případu jsme informovali v čísle 6). Vzhledem k tomu, že čin nespáchal s úmyslem někomu ublížit (byla to spíše hloupá klukovina, k níž ho vyburcoval alkohol a předchozí konflikt s mladíky na zdejší diskotéce) a střílel z airsoftové plynové pistole, je nyní rozhodující výše způsobené škody. Pro trestný čin je hraniční částka 5000 korun.

„Policisté stále čekají na vyčíslení škody, a to od společnosti se sídlem v Praze, která dům vlastní. Teprve poté bude rozhodnuto o sdělení obvinění. Podezřelým je 22letý mladík z Rakovnicka,“ říká mluvčí policie Jana Žáčková. Výslechu se několik týdnů vyhýbal. „Předvolán byl již na konec ledna, ovšem nedostavil se. Policisté z obvodního oddělení Jesenice zpětně zjistili, že muž si předvolání převzal až pět dní po datu, kdy měl přijít vypovídat. Proto mu zaslali další předvolání, na které se však nedostavil. V místě trvalého bydliště se nezdržuje a na ostatních kontaktních adresách nebyl k zastižení. I přesto se nakonec policistům podařilo muže kontaktovat a 1. března se dostavil k výslechu,“ vysvětluje mluvčí.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.