Klicperova jen s dotací

RAKOVNÍK. Ve druhé polovině loňského roku se mohli obyvatelé Klicperovy ulice a okolí vyjadřovat k projektu revitalizace sídliště. Město se na velkolepý záměr pokusí získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, podobně jako na letos dokončované úpravy vnitrobloku Čsl. legií.

Původní studie byla zpracována na území o rozloze 2,5 ha a náklady na realizaci dosahovaly dle projektanta 17,5 milionu Kč. „Takový rozpočet by ale značně přesahoval limity dotačního programu. Proto byl zpracován projekt pro stavební povolení na část, která zahrnuje vybudování nového parkoviště u mateřské školy, rekonstrukci stávajícího parkoviště u domu osvěty, vybudování multifunkčního hřiště, instalaci dětských herních prvků, cvičebních prvků pro dospělé, mobiliáře a sadové úpravy. Odhad nákladů na revitalizaci sídliště jsou nyní spočítány na 13,5 milionu Kč,“ vysvětluje tisková mluvčí radnice Alida Štulajterová.

K projektu se mohli vyjádřit i obyvatelé lokality. Na základě jejich připomínek byly v části sídliště ponechány např. i venkovní sušáky na prádlo a klepadlo na koberce. Podle starosty města se akce uskuteční jen za předpokladu, že město získá dotaci. „I tak bude problém, jak zajistit prostředky na spoluúčast, ale pokud by se dotace povedla, museli bychom si nějak poradit,“ míní Zdeněk Nejdl.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.