Umělka je po dešti nepoužitelná

NOVÉ STRAŠECÍ. Poněkud tristní pohled se nabízel všem, kteří po zimní oblevě navštívili „umělku“ v Novém Strašecí. Louže pokrývaly snad tři čtvrtiny plochy. Podle předsedy fotbalového klubu Jaroslava Cafourka se tento neutěšený stav projeví po každém trochu větším dešti.

Příčina je podle oslovených v absenci odvodnění a chybějící drenáži, zkrátka v nekvalitně připraveném podloží. Kvůli němu je i povrch umělé trávy značně nerovný. „Po dešti či odtávání sněhu je umělka prakticky nepoužitelná,“ pokračuje Jaroslav Cafourek.

Hřiště, které bylo budováno za starosty Jakuba Kleindiensta, má docela zajímavou historii. Část problémů pramení z vlastnických vztahů a další prý z toho, že se město odmítlo spolupodílet na údržbě, a proto stavební firma odmítla vydat na ně atest. „Když se to stavělo, nebyl tam snad žádný stavební dozor, takže ten povrch není moc kvalitní. Podle toho, co jsem slyšel, se tam špatně vsakuje voda,“ objasňuje František Bušek. Podle vedoucího MSZ je poměrně nákladný i úklid. „Na to, abychom tam stáhli 10 cm sněhu, si musíme půjčit traktor od technických služeb a protože TS NS jsou podnikatelským subjektem, drží si své ceny. Takže je otázkou, jestli se vyplatí s umělkou něco dělat, když má umělou trávu i Rynholec,“ dodává.

Podle Jaroslava Cafourka je však tato úvaha zavádějící. „Je pravda, že umělý povrch v Rynholci je asi tisíckrát kvalitnější než ve Strašecí, ale tím, že se hraje tam, přicházíme o peníze, což je velká škoda. Máme divizní mužstvo, A tým a za tréninky v Rynholci zaplatíme spoustu peněz. Navíc se u nás poptávala i okolní mužstva, dokonce to vypadá, že by u nás hrála své mistrovské zápasy Mšec, tak o to víc by byla umělka třeba.“ Problém s úklidem sněhu by podle něho mělo vyřešit pořízení multifunkčního traktoru.

Komplikované vlastnické vztahy, jež se snaží město vyřešit, jsou překážkou ve vybudování dlouho plánovaného osvětlení umělé trávy. „Už jsme na to sehnali i nějaké finance, ale zatím to nemůžeme zrealizovat. Snad už se to nějak pohne, jako oddíl už poptáváme firmy a máme i variantu, že by osvětlení bylo pouze na té části pozemku, kterou vlastní město,“ říká Jaroslav Cafourek a František Bušek doplňuje: „V zemi už je uložen kabel, takže se nám snad podaří postavit osvětlení na naší části.“

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.