Foto

U rampa už se těší na jaro.

 

U-rampa našla místo v Trávnické ulici

Město i ,skejťáci‘ spokojení

RAKOVNÍK. V Trávnické ulici, trošku stranou očím veřejnosti, stojí od listopadu loňského roku nová U-rampa sloužící vyznavačům ,skejtu‘. „Najít vhodné místo bylo docela složité, protože jsme museli najít takovou lokalitu, kde by případný hluk nikomu nevadil. Měli jsme vytipováno několik míst. Některá nám ale zamítli památkáři, jiná stavební úřad. Takže Trávnická ulice se nakonec jevila jako nejideálnější,“ říká místostarosta města Rakovníka Jan Švácha.

O tom, že tentokrát radnice volila dobře, svědčí fakt, že dosud nepřišla na město jediná stížnost. Byl vytvořen provozní řád U-rampy, který ,skejťáci‘ respektují a hlavně dodržují. Podle Jana Šváchy je zařízení úplně nové, ze staré rampy, která se nacházela na problematickém hřišti Na Střelnici, prý nebylo použito vůbec nic. „Na základě výběrového řízení (prý muselo být vypsáno třikrát, než se přihlásili alespoň dva zájemci, z nichž si město mohlo vybrat) instalovala U-rampu firma Mystic Constructions za částku 308 400 Kč včetně DPH,“ doplňuje tisková mluvčí radnice Alida Štulajterová.

Vzhled U-rampy ještě není konečný. Na jaře dostane finální nátěr a mírně upraveno bude i její nejbližší okolí. „Mohla by tam být nějaká lavička a stolek,“ poznamenává místostarosta. V současné době udržuje zařízení odbor správy majetku města a ,skejťáci‘ ho užívají a starají se, aby se tam dodržovalo všechno, co se dodržovat má.

Protože není U-rampa pevným zařízením, dá se přemístit do jiných prostor. K tomu by došlo v případě, že by byla realizována myšlenka na zřízení skejt-parku. „Možná ještě letos proběhne směna mezi městem a vojáky, po níž bychom získali prostory i s několika objekty mezi kostelíkem sv. Jiljí a hasičskou základnou. Dnes jsou tam vojenské sklady. V budoucnu bychom rádi v jednom z nich zřídili zmiňovaný skejt-park, kde by byly všechny prvky včetně U-rampy. Momentálně ale na stavbu nemáme peníze, ale není všem dnům konec,“ prozrazuje Jan Švácha zajímavý záměr.

A jak vidí novou U-rampu jeden z jejích uživatelů? „Vzhledem k tomu, že byla rampa postavena za prvního sněžení koncem loňského roku, ještě se naplno neukázalo, jak hodně bude využívána. Ale zájem o ní je už teď. Stačí, když sleze sníh, oteplí se a už se tam někdo z kluků objeví,“ říká Marcel Höll. „Nikdo tam nikoho neotravuje, takže nevznikají žádné konflikty. Poblíž je pouze ubytovna. S jejím majitelem jsem osobně mluvil a s U-rampou nemá žádný problém. Dokonce jsme se domluvili, že by nám mohl během sezony zajišťovat občerstvení. Myslím, že místo bylo vybráno dobře,“ dodává.

Tomáš Bednařík, Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.