Díky počtu akcí jsme vyšli poměrně dobře

Letos neplánuje KC nic velkého

RAKOVNÍK. Jaký byl rok 2012 pro rakovnické KC a co chystá na letošek? To jsou dvě otázky pro jeho ředitele Jiřího Karla, kterými obvykle začínáme nový rok.

„Loňský rok byl hodně hektický – především jeho závěr. Překvapilo mě, že v tomto období lidé hojně chodili na akce a chtěli se bavit. Bál jsem se, že nebudeme mít příjmy, interpreti s cenou dolů nejdou a kvůli DPH jsou koncerty dražší, ale nakonec jsme díky vyššímu počtu akcí vyšli poměrně dobře. Velmi dobře dopadl koncert Nedvědů, byť jsem se bál, že se nezaplatí. Dobře vyšlo i cyklování, i když mu jeden den nepřálo počasí. Naopak jsme čekali, že přijde více lidí na No Name. Byl to pěkný koncert, ale lidí mnoho nebylo. V kultuře nemůže člověk vsadit na nějakého koně, je to nepředvídatelné. Poslední dobou zjišťuji, že se spíše zvedne starší generace a jde na koncert,“ říká.

Podobně jako KC fungoval i Dům osvěty. „Některé pořady vyprodáte, jindy přijde několik desítek lidí. Velmi pěkně vyšel halloween, kdy byla vyprodaná diskotéka pro děti i pro dospělé. Krásně vyšlo i posvícení, kdy současně bylo oficiální otevření objektu. To, kolik lidí přijde na jednotlivé kapely, záleží i na tom, jak velká komunita kamarádů se kolem nich točí. Pochopitelně sem nemůžeme zvát interpreta za sto tisíc, ale osvěťák žije a zda se sem lidé naučí chodit, uvidíme časem.“ Osvěťák je podle Jiřího Karla podaná ruka těm, které muzika baví, dělají ji pro své potěšení, chtějí se prezentovat, užít si ji se svými kamarády. Pozitivem je, že je tu místo, kde mohou probíhat koncerty i během tanečních a plesové sezony.

K tomu, jak funguje kino, se vrátíme v příštím vydání Raportu, teď se již podíváme, co si dramaturgie KC přichystala na letošní rok. První novinka se objeví v cestovatelském cyklu besed. V pátek 8. února zde vystoupí motorkářský cestovatel Igor Brezovar. „Vzhledem k tomu, že tyto besedy už mají svůj stálý okruh příznivců, rozhodli jsme se sáhnout do jiného soudku. Tento původem Slovinec objel na motorce celý svět a má spousty fotek i zážitků,“ láká Jiří Karel. Dále se podle jeho slov můžeme v nejbližší době těšit na Jana Krause a jeho jevištní úpravu televizní talk show. Z hudebních programů to bude koncert kapely Škwor. „Už jsme podepsali smlouvu. Je to kapela hrající na profesionální úrovni, zařadili jsme se do její šňůry. Přirovnal bych ji ke Kabátům trochu drsnějšího ražení. Bude to na jejich techniku a scénu. Dlouho jsme k nim vybírali předskokana, nakonec se jim líbilo Dhepo, takže to bude jako předkapela,“ přibližuje Jiří Karel.

Z pořadů, které už běží, nebude KC nic rušit. Své diváky prý má divadlo, cyklování, čtvrtletníky pro seniory, večery s dechovkou, taneční podvečery i Rakovník bratří Burianů. „Ten model jsme nijak neměnili, finančně funguje a dá se utáhnout, takže teď už si jen můžeme přát, aby se lidé chodili bavit a našli cestu do kulturáku. Protože dělat akce, když lidé nechodí, nemá smysl. Nebudeme se pouštět do žádných extra velkých projektů. Určitě uspořádáme koncert za KC, na posvícení máme rozjednaného Václava Neckáře, plánujeme cyklování, ale zatím jsme ho nedotáhli do konce, ještě žijeme plesovou sezónou. Hotový je dechovkový cyklus, jedou taneční podvečery i čtvrtletníky pro seniory. Přál bych si, aby letošní rok byl alespoň takový, jako ten loňský,“ uzavírá.

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.